Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Młodziczki Gwardii zwyciężają na Dolnym Śląsku

Młodziczki Gwardii zwyciężają na Dolnym Śląsku

Finałowe turnieje zdominowały zawodniczki z Wrocławia. Rywalizację w tej kategorii wiekowej wygrała Gwardia I. Na pochwałę zasługują również drużyny MOS-u i Gwardii II Wrocław (drugie i trzecie miejsce).

Po pierwszym turnieju finałowym prowadziła drużyna Gwardii I, która wygrała wszystkie swoje mecze: z Gwardią II (2-1) i z MOS-em (2-0). Na drugiej pozycji, nieoczekiwanie, plasowały się jeszcze młodsze gwardzistki, podopieczne Anety Walasek, które potrafiły wygrać ze starszymi rywalkami z MOS-u 2-1.

Drugi turniej finałowy rozegrany w hali przy ul. Krupniczej, 11.03.06 r., miał ostatecznie wytypować dwie drużyny z Dolnego Śląska, które będą reprezentować to województwo w rozgrywkach krajowych. Ciekawie prezentujący się zespół MOS-u wykorzystał swoją szansę i pokonał obie Gwardie na ich boisku, awansując na drugie miejsce w tej rywalizacji, jednocześnie zdobywając prawo do gry w Ćwierćfinałach Mistrzostw Polski. Trener Tomasz Zdybek był tym razem zadowolony z postawy swej drużyny, która w pierwszym turnieju na pewno zawiodła.



Tomasz Zdybek (trener MOS Wrocław): – Awansowaliśmy z drugiego miejsca do Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski. Pierwszy turniej przegrany ewidentnie, jak to się mówi na własną prośbę, dziewczyny nie podjęły walki, przegraliśmy mecze, szczególnie z Gwardią I, przegraliśmy bardzo wyraźnie, zbyt wyraźnie, klasa zespołów była porównywalna, ale wynik wskazywałby na różnice kilku klas. Natomiast dziś, na szczęście, „rzutem na taśmę” uratowaliśmy honor i wywalczyliśmy awans do dalszych gier. Czekaliśmy już od dawna na metamorfozę zespołu i szczęście, że to stało się dzisiaj, chociaż wiele meczów zagrał już zespół w przeszłości bardzo dobrych, nawet ze starszymi grupami na wyższej siatce, ale nigdy to nie były mecze najważniejsze. To był dla nas ważny turniej, kluczowy wręcz, i dobrze się stało, że udało się awansować do Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski.

W bratobójczym pojedynku między obiema Gwardiami, lepsze, póki co, okazały się starsze dziewczyny trenujące u Andrzeja Słoki (szkoleniowiec Gwardii I, jednocześnie Dyrektor Gimnazjum nr 5 we Wrocławiu): – Dziś jesteśmy jakby nie do końca usatysfakcjonowani, bo mimo, że zdobyliśmy tytuł Mistrza Dolnego Śląska, to ponieśliśmy w tym turnieju porażkę z MOS-em, który zagrał na bardzo wysokim poziomie, drużynie MOS-u serdecznie gratuluje, bo po pierwszym turnieju wydawałoby się, że stał na straconej pozycji po dwóch porażkach, ale dzisiaj zagrał naprawdę ambitnie i przede wszystkim skutecznie. Nam się udało zdobyć co zamierzaliśmy, zdobyliśmy to trofeum w postaci tytułu Mistrza Dolnego Śląska, teraz mamy nadzieję, że uda nam się powalczyć w rozgrywkach centralnych. Jak będzie dalej przekonamy się niebawem, nie wiemy kto będzie gospodarzem kolejnych gier, ale z każdym musimy podjąć walkę. Zawsze wysoki poziom jest na Górnym Śląsku, ponieważ tam startuje prawie połowa zespołów z Polski.

Aneta Walasek (trener Gwardii Wrocław II): – Ja jestem bardzo zadowolona, zajęłyśmy trzecie miejsce, mamy medal, nie marzyłyśmy o tym na początku sezonu, jesteśmy bardzo szczęśliwe, mamy nadzieję, że w przyszłym roku kolor medalu będzie inny i to nie tylko w województwie.

Katarzyna Jandy (kapitan zwycięskiego zespołu): – Pierwszy mecz dzisiaj był trudny, MOS pokazał, że naprawdę potrafi dobrze grać, w kolejnym spotkaniu z naszymi młodszymi koleżankami my również zaprezentowałyśmy niezłą siatkówkę i pokazałyśmy, że jesteśmy lepsze, bardzo się cieszymy z tej wygranej.

Wyniki drugiego turnieju o Mistrzostwo Dolnego Śląska Młodziczek:

Gwardia II Wrocław – MKS MOS Wrocław 0-2 (20:25, 16:25);

Gwardia I Wrocław – MKS MOS Wrocław 0-2 (18:25, 14:25);

Gwardia I Wrocław – Gwardia II Wrocław 2-0 (25:15, 25: 18).

Ostatecznie po dwóch finałowych turniejach zespoły zajęły następujące miejsca:

I miejsce: Gwardia I Wrocław

II miejsce: MKS MOS Wrocław

III miejsce: Gwardia II Wrocław.

Dwa pierwsze zespoły awansowały do rozgrywek centralnych.

Składy drużyn:

Gwardia I: K. Teodoruk, K. Jandy, M. Dudzic, P. Świątek, S. Bujak, L. Mielnikiewicz, P. Ondycz, P. Sosińska, O. Ostrowska, S. Siembiga, S. Dolna, A. Badowska, M. Mazurek.

MKS MOS: A. Zieleniecka, K. Kędzia, J. Bolczak, M. Kędzia, K. Zieleniecka, K. Sadowska, A. Pisarek, M. Olejniczak, A. Chalicka.

Gwardia II: K. Łamasz, A. Folta, P. Kamińska, P. Pukmiel, A. Wróbel, D. Buraczek, S. Jędryczko, M. Krawczyk, M. Głuchowicz, K. Słowiakowska, M. Helińska, A. Skikiewicz.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2006-03-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved