Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Tasowanie finalistek

Tasowanie finalistek

Zwyciętwem Energi Gedania I zakończył się drugi turniej finałowy mistrzostw Pomorza młodziczek. W najbliższą niedzielę w gdańskiej hali przy ul. Kościuszki odbędą się ostatnie wojewódzkie zawody.

Stawka drużyn jest tak wyrównana, że w klasyfikacji generalnej mogą nastąpić jeszcze istotne przetasowania. Nawet obecne liderki zagrożone będą spadkiem na… ostatnią pozycję. Gra idzie nie tylko o medale, ale również o dwa miejsca premiowane awansem do ćwierćfinałów mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej.

ENERGA Gedania I: Kurnikowska, Bąkowska, Szymańska, Trębacz, Majchrowska, Tokarska, Bieski (libero) oraz Jasztal, Szarafińska, Pacynko, Ciborowska.ENERGA Gedania II: Lewicka, Całka, Wojciechowska, Makar, Tomsia, Sterczewska, Podolska (libero) oraz Wawrzonek, Łozowska, Szczęsnowicz, Znamirowska, Łapin, Makowska.

Przed tygodniem gdańskie drużyny we własnej hali uznały wyższość Czarnych Słupsk. W dodatku faworyzowana pierwsza drużyna gedanistek wylądowała na ostatniej pozycji. – Uważam, że wyciągnęliśmy właściwe wnioski z tamtej lekcji. Dodatkowo poważna rozmowa, jaką odbyłem z zawodniczkami, pozwala mieć nadzieję, że do końca rundy finałowej wygramy wszystkie spotkania – zapewniał przed wyjazdem do Słupska Grzegorz Wróbel, trener ENERGI Gedania I.

Połowa tej deklaracji została zrealizowana. Gedanistki w drugich zawodach nie oddały rywalkom żadnego seta. W nagrodę awansowały na drugą pozycję w tabeli w klasyfikacji generalnej. Dużym wzmocnieniem okazało się włączenie do zespołu Maji Tokarskiej. Środkowa bloku, mierząca aż 191 centymetrów przed tygodniem była zaangażowana w rozgrywki juniorskie. Najlepiej punktującymi zawodniczkami w gdańskiej drużynie były: Natalia Kurnikowska i Aleksandra Szymańska. ENERGA Gedania I pokonała w Słupsku gospodynie 2:0 (17, 19) oraz ENERGĘ Gedania II 2:0 (20, 13).

Do pełni szczęścia w gdańskim obozie zabrakło sukcesu drugiej drużyny nad słupszczankami. ENERGA Gedania II uległa Czarnym 0:2 (-22, -18). Tym samym po czterech finałowych kolejkach gdańszczanki znalazły się na trzecim miejscu. – Świadomość możliwości zdobycia awansu do ćwierćfinałów mistrzostw Polski okazała się… paraliżująca dla moich podopiecznych. Na treningach pracowały bardzo dobrze, ale podczas turnieju popełniły zbyt dużo własnych błędów. Trzeba to tłumaczyć wiekiem zawodniczek. Mam najmłodszy zespół w finałach, gdyż tworzą go siatkarki z roczników 1992-93. Jestem przekonany, że w przyszłości w tym składzie będziemy odnosić sukcesy. Nie wiem, czy już w najbliższych zawodach, w Gdańsku, bo chciałbym dać szansę również zawodniczkom rezerwowym – mówi Witold Jagła, trener ENERGI Gedania II.

Ostatni turniej finałowy zaplanowany jest na 12 marca w hali Gedanii. Ponownie każda drużyna zagra z każdą. Punkty z trzech zawodów ustalą końcową klasyfikację, rozstrzygną o kolorze wojewódzkich medali oraz wskażą dwie drużyny do rywalizacji na ogólnopolskiej arenie. Teoretycznie nadal gdańszczanki mają szanse na dublet. Aby słupszczanki spadły na ostatnie miejsce, musiałby w Gdańsku przegrać oba mecze bez zdobycia seta, a dodatkowo pojedynek ENERGA Gedania II – ENERGA Gedania I powinien się zakończyć wynikiem 2:0. Wówczas wszystkie drużyny miałyby identyczną liczbę punktów (9), a o kolejności decydowałby stosunek setów, który ustawiłby drużyny następująco: 1. ENERGA I (7:6), 2. ENERGA II (6:6), 3. Czarni (6:7). Jeśli druga gdańska drużyna wygrałaby ze Słupskiem 2:0, ale ENERGĘ Gedania I pokonałaby „tylko” 2:1, to wówczas o drugim miejscu decydowałby bilans małych punktów z trzech turniejów. ENERGA II i Czarni mieliby bowiem po 9 punktów i stosunek setów 6:7.

Tabela mistrzostw Pomorza po dwóch turniejach:

1. Czarni Słupsk     3-1 7 6:3
2. ENERGA Gedania I  2-2 6 5:4
3. ENERGA Gedania II 1-3 5 2:6

źródło: energa-gedania.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2006-03-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved