Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Będzin i Jaworzno w finale mistrzostw Śląska młodziczek

Będzin i Jaworzno w finale mistrzostw Śląska młodziczek

Ogromny sukces odniosły siatkarki MUKS "Ksawera" Będzin biorące udział w mistrzostwach Śląska w kategorii młodziczek. Startujac w gronie 43 zespołów zgłoszonych do rozgrywek, rozegrały w sumie 24 mecze eliminacyjne i znalazły się w finałowej "czwórce".

Ostatni decydujący turniej półfinałowy rozegrany został w sobotę na hali MCKiS w Jaworznie. Będzinianki przystapiły do tego turnieju w ogromnym osłabieniu. Dwie zawodniczki z wyjściowej „szóstki” leczą kontuzje i nie mogły wystapić w decydujacych meczach.

Pierwszy mecz turnieju ksaweranki przegrały z jednym z faworytów tegorocznych rozgrywek – młodziczkami MCKiS Jaworzno. Porażka ta nie zdeprymowała jednak będzinianek i w następnym, decydującym jak się później okazało meczu turnieju, grając przeciwko zespołowi MOSiR Tychy wygrały z nimi 2:0. Następnie na parkiet wyszły ponownie siatkarki MCKiS Jaworzno by rozegrać ostatni mecz turnieju z zespołem MOSiR Tychy, któremu zwycięstwo w stosunku 2:0 dawało jeszcze szanse awansu. Pierwszy set tyszanki wygrało gładko 25:17 i wydawało sie, że będzinianki nie awansują do finału. Jednak gospodynie turnieju zmobilizowały sie w drugim i trzecim secie i pokonały tyszanki 2:1. Zwycięstwo siatkarek z Będzina z tyszankami nie okazało sie „pyrrusowe” i zapewniło im awans do wielkiego finału, gdzie walczyć będą o medale mistrzostw Śląska i prawo reprezentowania woj. śląskiego w Mistrzostwach Polski.Finał rozegrany zostanie w dniach 10-11.03. 2006 r. w Sosnowcu i 20-22.03 2006 r. w Jaworznie.

Oto rezultaty półfinałowego turnieju rozegranego w Jaworznie:

MCKiS Jaworzno - MUKS "KSAWERA" Będzin 2:0

MUKS "KSAWERA" Będzin - MOSiR Tychy 2:0

MOSiR Tychy - MCKiS Jaworzno 1:2

1. MCKiS Jaworzno     6  12  12:2
2. MUKS "KSAWERA" Będzin 6  9  6:6
3. MOSiR Tychy      6  8  5:8
4. VC Victoria Cieszyn  6  7  3:10

źródło: bedzin.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2006-03-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved