Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Ruciak: Było mocno widać różnicę poziomu

Ruciak: Było mocno widać różnicę poziomu

Podczas 18. kolejki rundy zasadniczej rozgrywek Polskiej Ligi Siatkówki, zespół PZU AZS Olsztyn zwyciężył na własnym parkiecie z Polską Energią Sosnowiec 3:0. Poniżej przedstawiamy wypowiedzi zawodników obu drużyn.

Michał Ruciak , libero PZU AZS o spotkaniu z Energią Sosnowiec:

Był to zdecydowanie najsłabszy zespół jaki pojawił się w tym sezonie w Olsztynie. Popełniali bardzo dużo błędów. Drugi i trzeci set był oddany bez walki. Było mocno widać różnicę poziomu. My zagraliśmy bardzo spokojnie bez zbędnego stresu.

Michał o pierwszej rundzie Play Off:

Rzeszów jest nam dobrze znany. Wygraliśmy z nimi w zeszłym tygodniu. Wiemy co grają. Ich przyjazd do nas, to spokojnie powinny być dwa pierwsze mecze dla nas. U nich podobnie i będziemy się przygotowywać bardziej do półfinału .

Michał o przygotowaniach do Play Off:

Przed tym zespołem mieliśmy troszkę cięższe treningi, ale to z korzyścią na play off, niż na Sosnowiec. Myślę, że nie było, aż takiego zmęczenia. Jutro mamy dzień luzu – niedzielę. Odpoczynek się przyda i później ruszą przygotowania do Play Off.

Dariusz Szulik , środkowy Polskiej Energi Sosnowiec o meczu:

Olsztyn nie zagrał dzisiaj rewelacyjnie, bardziej my zagraliśmy słabo. Szkoda pierwszego seta, gdzie prowadziliśmy nawet czterema punktami i przegraliśmy przez własne błędy. Bardzo dużo zepsutych zagrywek mimo, iż nie ryzykowaliśmy zagrywką. Psuliśmy oddając za darmo punkty Olsztynowi. W końcówce taki zespół, jak PZU przycisnął nas trochę i wygrali seta, następnie cały mecz.

Darek o barażach z Jokerem Piła:

Głęboko wierzę, że uda nam się pokonać siatkarzy z Piły. Szczerze to woleliśmy bardziej grać z Piłą, niż z Gwardią. Piła bardziej nam odpowiada stylem gry. Tym bardziej, że ostatni mecz między nami wygraliśmy 3:0. Jestem dobrej myśli. Ważniejsze będzie zwycięstwo na wyjeździe, bo zwycięstwa u siebie jestem pewien. Zobaczymy co będzie dalej.

Paweł Siezieniewski , przyjmujący Polskiej Energi Sosnowiec:

Gra AZSu była bardziej konsekwentna, robiła nam duże szkody. Nie zagraliśmy dobrze, szczególnie na zagrywce. Zagrywkę, jaką prezentowali nam dziś Mark Siebeck i Wojtek Grzyb, to nawet czołowe ekipy miałyby problemy z przyjęciem. To było kluczem do zwycięstwa. W konsekwencji szczelny blok AZSu i nie mogliśmy skończyć kontrataków i ataków. Szkoda, bo w pierwszy secie fajnie się wszystko zapowiadało. Gramy do stanu po dwadzieścia i później się coś zacina. Przegrywamy pierwszego seta, i później zeszło z nas powietrze i wiara .