Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Dobry SMS w Sosnowcu

Dobry SMS w Sosnowcu

Agata Mróz, Katarzyna Skowrońska, Mariola Zenik i Natalia Bamber. Cała czwórka pod koniec lat dziewięćdziesiątych spotkała się w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu.

W 1999 roku dziewczyny zdobyły w Gdańsku złoty medal mistrzostw Europy kadetek.

To był wspaniały, miły czas pierwszych sukcesów i przyjaźni – powiedziała Agata Mróz. – Wtedy zdobyłam pierwsze podstawy siatkarskich umiejętności, które później się rozwinęły. Następnie moje drogi zetknęły z trenerem Andrzejem Niemczykiem. On zauważył i docenił mnie. Mogę chyba powiedzieć, że miałam trochę sportowego szczęścia.To nie był dobry rocznik, to był bardzo dobry rocznik – powiedział Maciej Binkiewicz, dyrektor SMS w Sosnowcu . – Jeżeli z każdej klasy do reprezentacji trafiłyby jedna lub dwie zawodniczki, to należałoby się z tego cieszyć. W tym przypadku w mistrzostwach Europy w Zagrzebiu grały cztery. Proszę też zauważyć, że Mróz, Katarzyna Skowrońska i Mariola Zenik od lat stanowią o sile podstawowej szóstki. Zawodniczki z tego rocznika są obecnie kwiatem polskiej, kobiecej siatkówki.

Binkiewicz przypomina, że z zespołu mistrzyń Europy kadetek kilka zawodniczek stanowi o sile czołowych polskich klubów. Anna Woźniakowska i Marta Pluta grają w Grześkach Kalisz.

Trenerem reprezentacji kadetek był Zbigniew Krzyżanowski.

Selekcji do szkoły dokonał Andrzej Peć – powiedział Zbigniew Krzyżanowski. – Byłem wówczas trenerem Nike Węgrów i na zajęcia do Sosnowca dojeżdżałem raz na dwa tygodnie. Jako najbardziej zdolne zapamiętałem Kingę Baran i Monikę Trałę. Karierę tej drugiej przerwała ciężka kontuzja. Znakomitą motorykę miała Agnieszka Drzewiczuk. Później u żadnej dziewczyny w tym wieku nie widziałem takiego zasięgu w wyskoku. Ona miała coś z 315 cm.

Zdecydowaną przewagę w reprezentacji kadetek miały uczennice SMS w Sosnowcu. W Sparcie Złotów grała Justyna Pikulik, a w Nike Węgrów Mariola Zenik (nazwisko panieńskie Barbachowska). Węgrowiankę wybrano najlepszą zawodniczką gdańskich mistrzostw Europy.

Wtedy wszystko było inne, takie beztroskie i radosne – powiedziała Mariola Zenik, która obecnie gra w Nafcie-Gaz Piła. – Żyło się tylko siatkówką, o premiach nie myślało.

źródło: onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2006-03-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved