Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Udany rewanż Jadaru Radom

Udany rewanż Jadaru Radom

Jadar wziął rewanż na rezerwach Skry Bełchatów, za przegraną w pierwszej fazie rozgrywek. Drużynie Grzegorza Wagnera 21. zwycięstwo w sezonie nie przyszło jednak łatwo.

Wygrana w spotkaniu z rezerwami najlepszej klubowej drużyny w Polsce ma dla Jadaru ogromne znaczenie, gdyż teoretycznie zapewnia radomianom pierwsze miejsce w tabeli po sezonie zasadniczym. Co ciekawe, bliżej wywalczenia dwóch punktów byli podopieczni Sławomira Augustyniaka. W piątej odsłonie, przy stanie 14:13 dla gospodarzy Dominik Witczak miał wyśmienitą okazję, aby zakończyć pojedynek. Bezbłędny do tej pory atakujący trafił jednak piłką w siatkę. – Już wtedy wydawało mi się, że zwycięstwo wymknęło nam się z rąk – relacjonował Augustyniak. I miał rację. Po skutecznym bloku Mykoli Karzova i Sebastiana Pęcherza ręce w geście triumfu wznieśli podopieczni Grzegorza Wagnera.

Trener Sławomir Augustyniak przed pojedynkiem z radomianami marzył o podjęciu walki przez jego zespół i wygraniu co najmniej jednego seta. Po meczu nie mógł sobie darować, że jego ekipa zaprzepaściła szansę, aby jako jedyna w lidze dwukrotnie pokonać Jadar. – Podopieczni Grzegorza Wagnera udowodnili jednak, jak ważną rolę w siatkówce odgrywa doświadczenie. Szkoda, że w przyszłym sezonie prawdopodobnie nie będziemy mieli okazji do stworzenia dwóch tak emocjonujących widowisk – spuentował. Szkoleniowiec uważa bowiem, że w tej chwili nikt nie jest w stanie przeszkodzić Jadarowi w awansie do Polskiej Ligi Siatkówki.Następny krok w tę stronę radomianie będą mogli uczynić w najbliższą sobotę, kiedy rozegrają kolejne spotkanie ligowe. Na własnym parkiecie podejmą Pronar OSiR Hajnówka.

Skra II Bełchatów – Jadar Radom 2:3

(32:30, 24:26, 19:25, 25:16, 14:16)

Składy drużyn:

Skra: B. Neroj, Witczak, Kolanek, Klimek, M. Neroj, Bartodziejski, Błoński (libero), Dłubała, Skolimowski, Mudzo.

Jadar: Górski, Makaryk, Pęcherz, Niedziela, Karzov, Wiktorowicz, Biliński (libero), Staniec, Kokociński, Pawliński.

Zobacz również:

Wyniki 26. kolejki i tabela I ligi mężczyzn

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-03-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved