Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Znamy finalistów MP juniorów

Znamy finalistów MP juniorów

Ośmiu finalistów mistrzostw Polski juniorów poznaliśmy po turniejach półfinałowych, które zostały rozegrane w ostatni weekend. Faworyci w większości awansowali do turnieju finałowego, ale było też kilka niespodzianek.

W grupie I w Bełchatowie bezkonkurencyjni było gospodarze. Siatkarze Skry Bełchatów pewnie wygrali wszystkie trzy spotkania i nie ukrywają medalowych aspiracji. Z drugiego miejsca awansował GTPS Gorzów Wielkopolski, co dla niektórych komentatorów było pewną niespodzianką. Do awansu była bowiem typowana Avia Świdnik. Tymczasem młodzi zawodnicy ze Świdnika zawiedli na całej linii i przegrali wszystkie spotkania zajmując ostatecznie 4. miejsce w tabeli.

Wyniki i tabela turnieju w BełchatowieW grupie II w Rzeszowie walka była zacięta i każda z drużyn przynajmniej raz schodziła z parkietu pokonana. Poza stawką byli młodzi siatkarze V LO Rzeszów, którzy wyraźnie odstawali poziomem od pozostałej trójki. Półfinał wygrali zawodnicy MMKS Kędzierzyn-Koźle, którzy mimo porażki w ostatnim meczu z MKS MDK Warszawa mieli najlepszy stosunek setów wśród pierwszej trójki. Na drugim miejscu uplasował się Joker Piła, a dla siatkarzy ze stolicy zabrakło miejsca w finale.

Wyniki i tabela turnieju w Rzeszowie

W stolicy w grupie III dominowali zawodnicy Metro Warszawa, którzy stracili w turnieju tylko 2 sety. Wszyscy spodziewali się, że o awans powalczy Maraton Świnoujście, tymczasem przegrał on wszystkie swoje spotkania i nie odegrał poważnej roli w półfinale. Sprawa awansu rozstrzygnęła się więc pomiędzy MKS Andrychów a juniorami AZS Nysa. Górą byli andrychowianie, których zobaczymy w turnieju półfinałowym.

Wyniki i tabela turnieju w Warszawie

W grupie IV wszystkie spotkania zakończyły się wynikami 3:0. Sprawa awansu była już rozstrzygnięta w sobotę, a w niedzielę w meczu o pierwsze miejsce spotkały się zespoły Delic-Polu Norwid Częstochowa i AZS Olsztyn. W bezpośrednim starciu lepsi okazali się podopieczni trenera Adama Kowalskiego, którzy całe zawody zakończyli bez straty seta. – Spotkanie z Olsztynem mogło się podobać – mówił trener częstochowian. W półfinale nie odegrały większej roli zespoły Chemika Bydgoszcz i łódzkiej Wifamy.

Wyniki i tabela turnieju w Olsztynie

Miejsce turnieju finałowego (24-26 marca) zostanie ustalone już niedługo. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy:

     grupa A           grupa B
Delic Pol Norwid Częstochowa  KS Metro Warszawa
KS Joker Piła         GTPS Gorzów Wielkopolski
EKS Skra Bełchatów       MMKS Kędzierzyn Koźle
MKS Andrychów         AZS Olsztyn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2006-02-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved