Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Strefowe podsumowanie 17. kolejki PLS

Strefowe podsumowanie 17. kolejki PLS

Po przedostatniej kolejce w Polskiej Lidze Siatkówki znany jest już w zasadzie jej ostateczny wygląd. Niekwestionowanym liderem pozostaje Skra Bełchatów, natomiast PKE PE Sosnowiec zajmie ostatnią pozycję w tabeli.

Niezwykle emocjonujące było spotkanie Gwardii Wrocław z Jokerem Piła. Gwardziści przegrywali już bowiem 0:2, aby podnieść się w trzeciej partii i wygrać pozostałe sety, a w konsekwencji cały mecz 3:2. Duża w tym zasługa Macieja Krupnika i Pavla Chudika, którzy w trzecim secie wyprowadzili swój zespół na prowadzenie. W tie-breaku do stanu 13:13 trwała bardzo wyrównana walka, jednak końcówka należała już do gospodarzy.

Więcej o meczu

Gwardia Wrocław – Joker Piła 3:2 (22:25, 22:25, 26:24, 25:20, 15:13)

W trzech setach zespół Skry Bełchatów pokonał PKE Polską Energię Sosnowiec. Tym samym pewnym stało się, że sosnowiczanie zajmą w tym sezonie ostatnie miejsce w tabeli. Trzeba jednak przyznać, że gospodarze postawili przed Skrą wysoką poprzeczkę, a w drugim secie byli bliscy odniesienia zwycięstwa. Pojedynek, którzy mogli obejrzeć kibice, był pełen emocji i długich, ciekawych wymian. Bardzo dobrze w szeregach sosnowieckiej drużyny spisali się Jakub Łomacz oraz Grzegorz Kosok, natomiast w Skrze – Michał Winiarski i Radosław Wnuk.

PKE PE Sosnowiec – Skra Bełchatów 0:3 (20:25, 29:31, 21:25)

Spotkanie PZU AZS Olsztyn z Resovią Rzeszów świetnie zaczęli gospodarze z południa Polski, wygrywając pierwszego seta 25:20. Reakcja gospodarzy była natychmiastowa, w drugim secie olsztynianie zwyciężyli do 13. Kolejne partie również należały do podopiecznych Waldemara Wspaniałego, którzy wygrali do 22 i 17. Na boisku w szeregach PZU pojawił się jednak Paweł Papke, o którym mówiono, że na parkiet w tym spotkaniu nie wyjdzie.

Resovia Rzeszów – PZU AZS Olsztyn 1:3 (25:20, 13:25, 22:25, 17:25)

Bardzo dobrze podczas spotkania AZS Politechniki Warszawskiej i Wkręt-metu AZS Częstochowa zaprezentowali się podopieczni Krzysztofa Felczaka. Wprawdzie przegrali oni spotkanie 2:3 to jednak postawili przeciwnikom wysoką poprzeczkę. W tie-breaku do zwycięstwa częstochowian poprowadzili przede wszystkim amerykanie z lekko kontuzjowanym Brookiem Billingsem na czele. W zespole z Warszawy bardzo dobrze zagrali Konrad Małecki oraz Marcin Malicki.

AZS Politechnika Warszawa – AZS Częstochowa 2:3 (23:25, 25:20, 29:27, 22:25, 11:15)

W meczu kończącym 17. kolejkę PLS, podopieczni Ryszarda Boska, bez straty seta rozprawili się z drużyną Mostostalu-Azoty. Po raz kolejny siatkarzom Mostostalu zabrakło doświadczenia w końcówkach partii. Pierwsze dwie partie były bardzo zacięte i praktycznie do końca nie było wiadomo, kto odniesie w nich zwycięstwo. Jednak już trzecia partia toczyła się pod wyraźne dyktando jastrzebian, którzy zwyciężyli 25:16 i całe spotkanie 3:0.

Mostostal Azoty – Jastrzębski Węgiel 0:3 (28:30, 23:25, 16:25)