Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Strefowe podsumowanie 15. kolejki LSK

Strefowe podsumowanie 15. kolejki LSK

Na pierwszy plan wśród spotkań 15. kolejki LSK wysuwał się pojedynek BKS-u Stali z Naftą-Gaz, niespodziewanie jednak rezultat tej konfrontacji został przyćmiony przez gładkie zwycięstwo Piasta nad Muszynianką. Sukces szczecinianek skomplikował sytuację w dolnej części tabeli.

W niedzielny wieczór w Bielsku-Białej miejscowa Stal podejmowała Naftę-Gaz Piła. Spotkanie miało kluczowe znaczenie dla obu drużyn – gospodynie dążyły do tego, aby nie stracić dystansu do czołowej „trójki”, natomiast przyjezdne, by dotrzymać kroku liderkom tabeli, kaliskim Grześkom. Ostatnią porażkę na własnej hali bielszczanki zanotowały 26 listopada i po pierwszej partii niedzielnego meczu wiele wskazywało na to, że bilans ten nie ulegnie zmianie. W kolejnych trzech setach podopieczne Jerzego Matlaka pokazały jednak swoją klasę, dzięki czemu wywiozły z Podbeskidzia komplet punktów. Na początku lutego włodarze BKS-u postawili drużynie jasny cel – sześć punktów w spotkaniach z Grześkami, Centrostalem oraz Naftą. „Stalówki” nie sprostały temu zadaniu, jednak mimo porażki utrzymały czwartą pozycję w tabeli. Nafta gorszym bilansem setów przegrywa rywalizację o fotel lidera z Grześkami.

BKS Stal Bielsko-Biała – Nafta-Gaz Piła 1:3

(25:18, 22:25, 22:25, 23:25)

Więcej o meczu

Nie pomyli się ten, kto stwierdzi, że to największa niespodzianka w dotychczasowych rozgrywkach Ligi Siatkówki Kobiet. Skazany na „pożarcie” Piast Szczecin w trzech setach po zaledwie 72 minutach gry pokonał naszpikowaną gwiazdami Muszyniankę. Podopieczne Bogdana Serwinskiego miały już w tym sezonie dość poważną wpadkę przegrywając 2:3 w Myślenicach. Niepowodzenie w Szczecinie może zatrząść sytuacją w drużynie, gdyż cierpliwość muszyńskich działaczy została mocno nadwerężona. „Mineralne” nie wykorzystały wielkiej szansy, bowiem zwycięstwo w Szczecinie pozwoliłoby im wyprzedzić w tabeli Stal Bielsko-Biała, co ma szczególne znaczenie w kontekście zbliżającej się rundy play-off. Dzięki sobotniemu zwycięstwu szanse Piasta na utrzymanie znacznie wzrosły. Zespół Jerzego Taczały traci już tylko „oczko” do dziewiątej w tabeli Gwardii, a w perspektywie ma jeszcze pojedynki z Dalinem i wrocławiankami.

Piast Szczecin – Muszynianka Muszyna 3:0

(25:20, 25:17, 25:22)

Na parkiecie w Opatówku odbyły się derby Wielkopolski. Po pierwszym przegranym minimalnie secie, AZS AWF Poznań całkowicie się pogubił i w drugiej partii uległ Grześkom do 13. Kolejna odsłona również padła łupem mistrzyń Polski, które dzięki zwycięstwu zdołały utrzymać prymat w tabeli LSK. Kaliszanki, chcąc przystąpić do play-off z pierwszej pozycji, muszą mieć się stale na baczności, gdyż po piętach stąpa im nieprzerwanie Nafta Piła. Sytuacja AZS-u AWF-u jest ciągle niepewna. W kolejnych meczach podopiecznym Romana Murdzy będzie niezwykle ciężko o jakiekolwiek punkty. O ich udziale w fazie play-off zadecydują najprawdopodobniej wyniki spotkań rywalek – Piasta Szczecin oraz Gwardii Wrocław. Bardzo realna jest sytuacja, gdy o wejściu do „ósemki” rozstrzygnie lepszy stosunek setów. Walka w dole tabeli toczy się o każdą partię…

Grześki Kalisz – AZS AWF Poznań 3:0

(25:23, 25:13, 25:19)

Siatkarki z Bydgoszczy nie miały większych problemów z pokonaniem przedostatniej drużyny LSK, Gwardii Wrocław. Podopieczne Rafała Błaszczyka stawiły wicemistrzyniom Polski opór tylko z początku pierwszej oraz w trzeciej partii – drugą odsłonę przegrały zdecydowanie. Sytuacja „gwardzistek” w obliczu zwycięstwa Piasta Szczecin nad Muszynianką, staje się coraz trudniejsza. Centrostal, po serii słabszych występów w konfrontacjach z czołową „piątką” ligi, umocnił się na 3 miejscu w tabeli, przed Stalą Bielsko-Biała.

Centrostal Bydgoszcz – Gwardia Wrocław 3:0

(25:16, 25:11, 25:23)