Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP juniorek – słabych już nie ma

MP juniorek – słabych już nie ma

Zakończyły się turnieje półfinałowe mistrzostw Polski juniorek, które wyłoniły ośmiu finalistów. Nie sposób się nie zgodzić z tezą, że na tym etapie rozgrywek słabych zespołów już nie ma...

W pierwszej grupie półfinałowej w Łodzi zwyciężyły siatkarki Energi Gedanii Gdańsk, z Bereniką Tomsią w składzie. Gedanistki pokonały w meczu o pierwszej miejsce brązowe medalistki z poprzedniego sezonu, MMKS Dąbrowa Górnicza, które awansowały do turnieju finałowego z drugiego miejsca. Najbardziej zawiedzeni byli gospodarze – ambitne siatkarki UKS 179 Łódź marzyły o finale mistrzostw Polski jednak okazało się, że są to dla nich jeszcze zbyt wysokie progi.

Wyniki i tabela turnieju półfinałowego w Łodzi

Również zespoły grupy II rozgrywały swoje spotkania w Łodzi, a gospodarzem był UKS SMS Łódź. Ogromne emocje wzbudziło spotkanie sobotnie, gdzie łodzianki po zaciętej, pięciosetowej walce przegrały z AZS Lublin. Wszystkim wydawało się, że był to mecz o 2. miejsce i awans, ponieważ nikt nie dawał żadnych szans gospodyniom w niedzielnym spotkaniu z Pałacem Bydgoszcz. Tymczasem dość niespodziewanie lublinianki przegrały w niedzielę z najsłabszą Gaudią Trzebnica i UKS SMS potrzebował zwycięstwa tylko w jednym secie w meczu z Pałacem. Podopieczne Wojciecha Lalka rozbiły gospodynie w dwóch pierwszych setach do 14 i 12, ale emocje sięgnęły zenitu w secie trzecim. Łodzianki prowadziły już 16:13, a obserwujący mecz trener AZS Lublin, Jacek Rutkowski oraz jego zawodniczki mieli nietęgie miny. Wówczas swój rytm złapał Pałac i doprowadził do stanu 19:24. Lublinianki już zaczęły świętować awans, gdy na ostatni zryw zdecydowały się gospodynie. Doprowadziły wynik seta do stanu 23:24, a licznie zgromadzonych kibiców do ogromnej radości. Lublinianki w tym czasie nerwowo zagryzały wargi… Ostatnia piłka meczu jednak należała do najlepszych w turnieju siatkarek Piasta, co spowodowało ogromny wybuch radości u zawodniczek AZS Lublin.

Nie miały problemów z awansem obrończynie tytułu, siatkarki Gwardii Wrocław. Pewnie wygrały wszystkie spotkania w Warszawie nie tracąc nawet seta i pozostają głównym kandydatem do medalu MP juniorek. Awans uzyskały również gospodynie, MOS Wola Warszawa, które już w piątek pokonały w decydującym o 2. miejscu spotkaniu Chemik Police 3:1. Żadnej roli nie odegrały siatkarki Sandecji Nowy Sącz, które nie wygrały nawet jednego seta.

Wyniki i tabela turnieju półfinałowego w Warszawie

W grupie IV w turnieju rozgrywanym w Elblągu awans uzyskały siatkarki Nafty Piła i Stali Mielec. Mielczanki wygrały w piątek bardzo ważny mecz z MKS Bielsko-Biała, który dał im możliwości walki z Naftą o 1. miejsce w turnieju. Z tej potyczki zwycięskie wyszły pilanki, które również poważnie zapowiadają włącznie się do walki o medale mistrzostw Polski.

Wyniki i tabela turnieju półfinałowego w Elblągu

Miejsce turnieju finałowego (24-26 marca) zostanie ustalone już niedługo. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy: