Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Aleksandra Przybysz walczy o awans

Aleksandra Przybysz walczy o awans

Zespół Aleksandry Przybysz Rebecchi Rovergaro Piacenza prowadzi w tabeli Serie B z dorobkiem 55 pkt. Po 47 mają Marche Matalli Castelfidardo oraz Unicom Starker Kerakoll Sassuolo.

Do końca rozgrywek jest jeszcze daleko – powiedziała Aleksandra Przybysz. – Mamy tylko pozornie dużą przewagę. Na pewno jest o co walczyć. Pierwszy zespół uzyska bezpośredni awans do Serie A. Następne zagrają w barażach.

W ostatniej kolejce Piacenza pokonała Lineę Medicę Siram Roma 3:2 (22:25, 25:16, 18:25, 25:20, 15:13). Rywalki zajmujące miejsce w środku tabeli okazały się bardzo waleczne – powiedziała Aleksandra Przybysz. – Serwowały mądrze taktycznie, u nas były problemy z odbiorem. W tie breaku przegrywałyśmy 10:12. Ostatni okres był bardzo ciężki. Od początku lutego gramy co niedziela plus puchary.Celem drużyny z Piacenzy jest awans do Serie A. Do końca rozgrywek jeszcze dużo może się zdarzyć. Pozostało dziewięć kolejek do końca – mówi Aleksandra Przybysz. – Za około dwa miesiące wszystko będzie wiadomo. Najgroźniejsze w walce o awans będą zespoły z drugiego i trzeciego miejsca. Z Catelfidardo przegrałyśmy 0:3 u nich, a Unicom pokonaliśmy 3:0 u siebie w ostatnim meczu I rundy.

Awans do Serie A jest naczelnym celem w sezonie ligowym. A potem? Oczywiście mistrzostwa świata są najważniejsze w tym sezonie i chciałabym w nich zagrać – powiedziała Aleksandra Przybysz.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2006-02-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved