Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Finał mistrzostw Śląska kadetów

Finał mistrzostw Śląska kadetów

W zakończonych 22 lutego 2006 r. rozgrywkach finału mistrzostw Śląska, drużyna MKS-u MOS Będzin wywalczyła drugie miejsce i awansowała do ćwierćfinału mistrzostw Polski. Pierwsze miejsce zdobyli kadeci Delic-Polu Częstochowa. Turniej odbył się w Mysłowicach.

4. MMKS Dąbrowa Górnicza          3        3      3-9

Mecze ćwierćfinałowe planowane są w drugiej połowie marca 2006 r. na Dolnym Śląsku.

Relacja z najciekawszego mecz turnieju pomiędzy KS Jastrzębie Borynia i MKS MOS Będzin. Pierwszego seta po zaciętej walce wygrał zespół Jastrzębia. Drugi set również wygrali zawodnicy z Borynii i … tu zaczęły się schody. Zawodnicy z Będzina poprawili odbiór zagrywki i grę blokiem, co zaowocowało wygraniem trzeciej partii 27:25. Czwarty set to popisowa gra MOSu. Prowadzili oni kolejno 5:0, 8:1, 18:10 i wysokie zwycięstwo, które doprowadziło do tie-breaku. Piąty set rozpoczął się wyrównaną walką. Przy zmianie stron Jastrzębie prowadziło 8:7, by za chwilę wygrywać już 12:7. Za moment było 13:9 dla jastrzębia i tym razem zawodnicy z Będzina pokazali „lwi pazur” doprowadzając do stanu 15:15. Kolejne dwie piłki okazały się ostatnie w tym meczu, a wygrali je zawodnicy MKS MOS Będzin, wygrywając całe spotkanie 3:2.

Nie po raz pierwszy sprawdziło się siatkarskie powiedzenie „kto nie wygrywa w trzech przegrywa w pięciu”.

MKS MOS Będzin – KS Jastrzębie Borynia 3:2

(22:25, 18:25, 27:25, 25:13, 17:15)