Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Orion Sulechów pozostanie w II lidze

Orion Sulechów pozostanie w II lidze

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą siatkarze sulechowskiego Oriona. W trzecim spotkaniu fazy play off Orion podejmował we własnej hali drużynę TKKF Pomet Razem Wołów, a wygrywając zapewnił sobie utrzymanie w II lidze.

Po dwóch zwycięstwach Wołowie sulechowscy siatkarze sprawę pozostanie w gronie drugoligowców postanowili rozstrzygnąć już w sobotę. Drużyna Pometu nie przyjechała do Sulechowa sprzedać tanio skóry lecz z zamiarem odniesienia dwóch zwycięstw i wyrównania stanu rywalizacji.

O tym jak bardzo chciały wygrać obie drużyny świadczy pierwszy set. Rozpoczęło się od prowadzenia drużyny gości 0:1. Po chwili było 2:3. Wówczas w polu zagrywki stanął Marcin Czajka. Dobra gra całej drużyny Oriona i z 2:3 zrobiło się 7:3. Widząc taki obrót sprawy, grający trener drużyny gości Dominik Frister poprosił o pierwszą przerwę. Przerwa przyniosła pożądany efekt, ponieważ drużyna Pometu doprowadziła do remisu 8:8. Do stanu 11:11 grano punkt za punkt. Następnie pięć punktów z rzędu zdobyli przyjezdni i było już 11:16. W tym momencie nastąpił zryw Oriona. Sulechowianie mozolnie odrabiali straty i na tablicy pojawił się remis 20:20. Jeszcze kilka remisów i po prawie półgodzinnej walce zwyciężył Orion 28:26.

W drugiej i trzeciej partii nie było już tylu emocji, co w partii pierwszej. Zawodnicy z Wołowa stracili wiarę w odniesieniu zwycięstwa i przegrali parte do 16 i do 14 a całą rywalizację 0:3.

W drużynie Oriona wszyscy „zrobili swoje”. Na szczególne wyróżnienie zasługuje libero Bartosz Ruszkowski, który „wybierał” praktycznie wszystko.

W meczu o V miejsce Orion zagra dwumecz z Ikarem Legnica a Pomet – Razem Wołów stoczy pojedynek do trzech wygranych z Chrobrym Głogów. Tylko zwycięzca tej potyczki utrzyma status drugoligowca. Pokonani niestety będą musieli pożegnać się z II ligą.

Orion Sulechów – Pomet Razem 3:0 (28:26, 25:16, 25:14)

Orion – R.Kaczmarski, M.Bilon, M.Czajka, J.Pudzianowski, D.Sroga, M.Karbowiak, B.Ruszkowski (libero) oraz P.Szpynda,D.Gulbicki

Pomet-Razem Wołów – A.Lenkiewicz, D.Frister, B.Laskowski, Z.Kozakiewicz, L.Łapszyński, A.Lenkiewicz J.Baranowski (libero) oraz Z.Babiński,Ł.Pawluk, S.Poprawski