Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Drużyny polskich siatkarek ze zmiennym szczęściem

Drużyny polskich siatkarek ze zmiennym szczęściem

Siatkarki reprezentacji Polski, które na codzień wystąpują w lidze włoskiej, z całą pewnością nie mogą zaliczyć mijającego weekendu do udanych. Wygrała tylko Vicenza, Śliwy i Skowrońskiej.

Zespół Desparu Perugia z Dorotą Świeniewicz w składzie przegrał kolejne ważne spotkanie o mistrzostwo Włoch w rozgrywkach serie A1. Tym razem uległ drużynie Monte Schiavo Banca Marche Jesi 3:0.

Polska siatkarka rozegrała całe spotkanie, zdobywając w nim 6 punktów przy 30% skuteczności w ataku. Dużo lepiej wypadła w przyjęciu, gdzie zagrała z 75% skutecznością. Tego dnia ani ona, ani jej koleżanki z drużyny nie były w stanie zatrzymać dobrze dysponowanych gospodyń spotkania. Bardzo dobry mecz rozegrały Elisa Togut (17) i Lioubov Kilic (23). Dla porównania w Desparze najskuteczniejszą zawodniczką była Francia, która zapisała na swoim koncie 12 „oczek”.Monte Schiavo Banca Marche Jesi – Despar Perugia 3:0

(28:26, 25:23, 25:23)


Kamila Frątczak chociaż była najlepiej punktującą siatkarką spośród swoich koleżanek z zespołu, to spotkania przeciwko Bigmat Kerakoll Chieri do udanych zaliczyć raczej nie może. Jej drużyna – Primaidea.Com Tortolě przegrała kolejne ligowe spotkanie i nadal znajduję się na ostatnim miejscu w tabeli.

Polka zapisała na swoim koncie 16 punktów (w tym jeden blokiem), grając przy 33% skuteczności w ataku. Według obserwatorów pojedynku zasłużyła na notę 5,5. W drużynie przeciwnej dobrze wypadły takie zawodniczki jak: Elena Godina – 15 punktów i Danielle Scott – 16.

Bigmat Kerakoll Chieri – Primaidea.Com Tortolě 3:1

(25:18, 25:13, 17:25, 25:14)


Drużyna Minetti Infoplus Vicenza z dwiema Polkami w składzie, odniosła cenne wyjazdowe zwycięstwo nad zespołem Megius Volley Padova 1:3. Niestety po raz kolejny w tym sezonie „nasze” siatkarki pojawiały się na parkiecie tylko sporadycznie i nie można powiedzieć, że to one zadecydowały o takim właśnie wyniku.

Magdalena Śliwa została wpuszczona na boisko w secie trzecim. Katarzyna Skowrońska swój pierwszy występ „zaliczyła” w drugiej odsłonie meczu i podobnie jak Magda – w trzecim. Dwa ataki – w tym jeden wykonany skutecznie, to cały dorobek „Skowronka” w tym pojedynku. Zdecydowanie najlepszą siatkarką całego pojedynku była Valentina Borrelli (24 punkty) i to właśnie ją wybrano MVP meczu.

Megius Volley Padova – Minetti Infoplus Vicenza 1:3

(16:25, 20:25, 25:21, 22:25)

Zobacz również:

Wyniki 16. kolejki i tabela ligi włoskiej kobiet

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2006-02-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved