Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Agata Karczmarzewska o rosyjskiej Superlidze

Agata Karczmarzewska o rosyjskiej Superlidze

Od kilku miesięcy, Polka, grająca w barwach rosyjskiej drużyny Tulica Tułamasz Tuła, ma okazję mierzenia swoich sił w rywalizacji z najlepszymi siatkarkami na świecie. „Podglądania” ich zarówno na boisku, jak i poza nim.

Oto co mówi o tamtejszej lidze, zawodniczkach oraz specyfice gry za naszą wschodnią granicą:

Siatkówka w Rosji jest jedną z najbardziej popularnych dyscyplin w tym kraju. I co za tym idzie, poziom tam jest bardzo wysoki, właściwie porównywalny do ligi włoskiej. Mam okazję występować przeciwko takim zawodniczkom jak: Gamova, Kurnosova, Safronova, Fadiejeva (Reprezentacja Narodowa Rosji) oraz Ruiz – Reprezentacja Kuby, Hanikoglu Natalia (Reprezentacja Turcji). To niezwykle ważne zwłaszcza pod kątem własnego rozwoju.



Poza tym Rosja to duży kraj, w którym, tak jak już wspomniałam, zainteresowanie tą dyscypliną sportu jest spore. Dlatego też liga liczy bardzo dużo zespołów – ok. 180 (na wszystkich poziomach rozgrywkowych).W wyniku tego selekcja jest bardzo duża a w Superlidze grają tylko najlepsze zawodniczki. Trenerzy wymagają na każdym treningu takiego zaangażowania jak na meczu, no a sam poziom ligi wymaga pełnej koncentracji i gry na 100% w każdym meczu – nawet z potencjalnie słabszym przeciwnikiem.

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2006-02-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved