Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Górnik Radlin – GTPS Gorzów Wlkp. 3:0

Górnik Radlin – GTPS Gorzów Wlkp. 3:0

W meczu o "sześć punktów", cenne zwycięstwo 3:0, odniósł Górnik Radlin z GTPS-em Gorzów Wlkp. Radlinianie wciąż mają szansę na skuteczną walkę o pozostanie w I lidze.

Co prawda Górnik wystąpił w takim samym składzie wyjściowym jak w przegranym cztery dni temu meczu z Bielskiem, ale dzisiejszy mecz miał całkowicie inny przebieg. Cała drużyna, nie tylko wyjściowy skład ale również „zmiennicy”, zagrała bardzo dobrze w każdym elemencie. Górnik konsekwentnie wykorzystywał błędy popełnione przez drużynę gości. W przeciwieństwie do gorzowian, radlinianie popełniali błędy jedynie w momentach, w których mogli sobie na to pozwolić mając bezpieczną przewagę punktową, a w najważniejszych momentach zachowali zimną krew.

Pierwszy set był bardzo wyrównany a obie drużyny walczyły „punkt za punkt”. Jednak w końcówce tego seta lepsi i mocniejsi psychicznie okazali się gospodarze, którzy przegrywali już nawet 22:24! Jednak dzięki błędom gości oraz własnej dobrej grze blokiem zdołali zdobyć cztery punkty i pokonać GTPS 26:24. W kluczowym momencie tego seta Michał Jaskulski oraz Mariusz Prudel popisali się blokiem na atakującym Gorzowa, a seta zakończył udanym atakiem Prudel.

Drugi set rozpoczął się bardzo dobrze dla Górnika, który prowadził nawet 6:1. Goście za wszelką cenę starali się dogonić Radlin, jednak przez cały czas trwania tego seta to gospodarze mieli przewagę punktową. Gorzowianom udało się zmniejszyć dystans przy stanie 17:15. Wtedy trener Górnika, Marek Przybysz, przeprowadził podwójną zmianę: Adam Barteczko zmienił Mariusza Prudla, a Piotr KacperskiŁukasza Lipa i Radlin zdobył kolejne trzy punkty. Trener GTPS, Andrzej Stanulewicz, nie był zachwycony takim przebiegiem wydarzeń. W końcówce tej partii asa serwisowego wykonał Paweł Szabelski, który nareszcie zaczął serwować mocno i z wyskoku. Wypracowaną na początku seta przewagę punktową Radlin utrzymał do końca seta wygrywając 25:20.

W trzecim secie goście nie mieli już nic do powiedzenia. Podobnie jak w secie poprzednim, gospodarze już na początku wywalczyli przewagę aby w dalszej części tej partii gry być w komfortowej sytuacji. Gospodarze nie byli nawet w stanie wyrównać. Można powiedzieć że tego seta Radlin wygrał blokiem, mocną zagrywką oraz atakiem ze środka. Przedostatni punkt dla Górnika zdobył Michał Jaskulski popisując się pojedynczym blokiem na atakującym GTPSu, a cały mecz zakończył Wojtek Pliński pieczętując zwycięstwo asem serwisowym.

Górnik Radlin – GTPS Gorzów Wlkp. 3:0 (26:24, 25:20, 25:16)

Górnik: Prudel, Szabelski, Lip, Stanek, Jaskulski, Kabziński, Szymczak(l) oraz Barteczko, Kacperski, Pliński

GTPS: Olichwer, Malinowski, Mróz, Woroniecki, Hunek, Sokołowski, Gaca(l) oraz Dziekanowski, Krzywiecki, Kamiński