Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Tulica wygrała w Lipiecku – podsumowanie 15. kolejki Superligi

Tulica wygrała w Lipiecku – podsumowanie 15. kolejki Superligi

Tulica Tuła, zespół Małgorzaty Niemczyk-Wolskiej i Agaty Karczmarzewskiej, wygrał 3:0 wyjazdowy mecz ze Stinolem Lipieck, w 15. kolejce rosyjskiej Superligi kobiet. To cenne zwycięstwo, przybliżające drużynę z Tuły do play- off po zakończeniu fazy zasadniczej rozgrywek.

Zawodniczki Tulicy doznały ostatnio kilka ligowych porażek, tym cenniejszy jest sukces odniesiony w Lipiecku. Wczorajsze rywalki, Stinoł Lipieck, przechodzą jeszcze głębszy kryzys, niż miała Tulica. Przegrały już piąty mecz z rzędu. Prawdopodobnie główną przyczyną słabszej gry Stinolu, jest kontuzja pierwszej rozgrywającej drużyny.

Podczas tego spotkania wszystkie siatkarki Tulicy prezentowały się dobrze, co przyniosło siódmą wygraną w sezonie.Stinoł Lipieck – Tulica Tuła 0:3 (24:26, 19:25, 21:25)


W pozostałych spotkaniach 15. kolejki Superligii padło kilka ciekawych wyników. Lider tabeli, Dynamo Moskwa, nie zwalnia tempa. Tym razem musiały uznać wyższość Dinama akademiczki z Bałakowa, przegrywając 1:3. Zwycięstwo 3:1 odniosła Urałoczka Jekatierinburg z zajmującym drugie miejsce w tabeli, Zarenczjem Odincowo. To z jednej strony mała niespodzianka, a z drugiej – dowód na to, że mistrzynie Rosji – Urałoczka – mają już kryzys za sobą. Ta wygrana nie ucieszyła Tulicy, bo Urałoczka, z jednym punktem mniej niż dorobek Tulicy, lokuje się w tabeli tuż za plecami drużyny Polek. Bardzo miły prezent sprawiły natomiast Tulicy siatkarki Dinamo Moskowskaja Obłast, które pokonały 3:2 innego niebezpiecznego rywala Tulicy w walce o „ósemkę”, CSKA Moskwa. Drużyna Uniwersytetu Biełogrod nadal nie ma na swoim koncie wygranej (jedyna w Superlidze) i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

W tabeli nadal prowadzi Dinamo Moskwa (27 pkt). Drugie jest Zarenczje Odincowo (25 pkt). Tulica Tuła, po odniesionym zwycięstwie, zajmuje 6. miejsce, z 22 punktami.

Zobacz również:

Wyniki 15. kolejki Superligi i tabela

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2006-02-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved