Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Dorota Świeniewicz gwarantem sukcesu

Dorota Świeniewicz gwarantem sukcesu

Czy w Warszawie powstanie świetna drużyna siatkarek? Plany są bogate. Na razie głośno nikt nic nie mówi, ale w przyszłym roku w stolicy ma powstać superdrużyna siatkarek.

Być może poprowadzi ją obecny trener Desparu Perugia, Massimo Barbolini. Skoro będzie on, będzie też pewnie… Dorota Świeniewicz! Włoski szkoleniowiec nie wyobraża sobie drużyny, bez naszej „Świnki”.

Bez Doroty, ani rusz – śmieje się Barbolini. – Jest niezastąpiona. Tytuł najlepszej siatkarki Europy 2005 w pełni się jej należał. Obserwowałem Dorotę i widziałem, jak jej gra staje się perfekcyjna. Jej odejście to byłaby największa strata dla klubu. A co do mnie… Mam kontrakt do czerwca z opcją przedłużenia na kolejny sezon.Pojawiły się plotki, że w przyszłym sezonie włoski trener ma pracować w Polsce. W Warszawie ma powstać nowy zespół i to Barbolini ma zasiąść na trenerskiej ławce. – Jeżeli pojawi się poważna oferta, plan ambitny, długoterminowy, to wówczas podejmę wyzwanie. Ale powtarzam: to musi być poważna oferta, zrobiona z głową. Praca w Polsce musi być przyjemnością. Po sukcesach waszej drużyny w mistrzostwach Europy, atmosfera wokół siatkówki jest wspaniała.

Kogo widziałby w nowej drużynie? – Przede wszystkim Dorotę. A później… Zespół oparty byłby na Polkach. Dwie zawodniczki z zagranicy to wszystko. Byłyby uzupełnieniem. Ale podstawą jest Dorota. Ona gwarantuje sukces – powiedział włoski szkoleniowiec.

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2006-02-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved