Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Dziesiąte zwycięstwo kadetek Sokoła Mogilno

Dziesiąte zwycięstwo kadetek Sokoła Mogilno

Dziesiąte, kolejne zwycięstwo w mistrzostwach województwa kujawsko-pomorskiego kadetek, odniosły wczoraj siatkarki Sokoła Mogilno! W spotkaniu XIII kolejki ligi wojewódzkiej, sokolanki pewnie pokonały Pałac Bydgoszcz 3:1. Mogilnianki nadal są jedynym niepokonanym zespołem w województwie.

Niedzielny mecz z bydgoskim Pałacem rozpoczął się od pewnego zwycięstwa siatkarek Sokoła w pierwszym secie 25:13 . Wyrównana gra toczyła się w tej partii jedynie do stanu 8:7 dla bydgoszczanek. Później sokolanki sukcesywnie powiększały swoją przewagę, a od stanu 18:13 , zespół gości nie był już w stanie zdobyć choćby jednego punktu…

Bardziej wyrównane były dwie kolejne partie wczorajszego spotkania. W secie drugim, sokolanki wygrały 25:21 , prowadząc przez większą część partii 3-4 punktami. Natomiast w trzeciej odsłonie spotkania, pomimo piłki meczowej przy stanie 24:23 dla mogilnianek, to Pałac wygrał trzy ostatnie piłki i 26:24 , doprowadzając do czwartego seta. W ostatniej partii niedzielnego meczu, sokolanki nie pozostawiły już jednak drużynie z Bydgoszczy nawet cienia wątpliwości, który zespół zasłużył na zwycięstwo, pewnie wygrywając z Pałacem 25:11 i w całym meczu 3:1 .

Sokół Mogilno – Pałac Bydgoszcz 3:1 (25:13, 25:21, 24:26, 25:11)

Składy:

Sokół Mogilno: Patrycja Spychalska, Magdalena Pater, Marta Żychska, Marta Nowak, Marika Nawrocka, Julita Wojciechowska oraz Joanna Pawłowska, Klaudia Szaban. Trener: Maciej Adamski.

Pałac Bydgoszcz: Kolanowska, Gulbinowicz, Guzowska, Kiełczewska, Nowicka, Pałągiewicz, Cieślicka (libero) oraz Żmijewska, Osińska, Pezala. Trener: Henryk Borowski.