Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Kolejna wygrana Pronaru

Kolejna wygrana Pronaru

Pronar Hajnówka w 2006 roku pozbywa się miana drużyny własnej hali. Pierwszoligowi siatkarze wygrali na wyjeździe trzeci mecz z rzędu – trzeci za trzy punkty! Tym razem pokonali Zawkrze Mława.

Gdyby nie feralna porażka z Bzurą Ozorków z zeszłego tygodnia, Pronar miałby na koncie serię sześciu zwycięstw. Na szczęście szybko zapomnieli o tym potknięciu.

Krótki atakMłode wilczki z Mławy grają nie tylko o utrzymanie w I lidze. Ci najlepsi mają szansę na przebicie się do pierwszej drużyny PZU AZS Olsztyn, dla której stanowią bezpośrednie zaplecze. Nic dziwnego, że gospodarze z młodzieńczą werwą rzucili się na hajnowian na początku spotkania.

Do zespołu Zawkrze dołączył Patryk Czarnowski z pierwszej drużyny AZS-u Olsztyn. Wraz z kolegami zaczęli mecz z animuszem i prowadzili 11:7 – opowiada trener Pronaru Jacek Wesołowski.My jednak konsekwentnie odrabialiśmy straty i uzyskaliśmy przewagę. Przy stanie 24:21 rywale obronili dwa setbole, ale przy trzecim zepsuli zagrywkę.

Jak u siebie

Druga i trzecia partia przebiegały pod dyktando Pronaru. Próby podejmowane przez ambitnych gospodarzy nie zdały się nawet na urwanie jednego seta. Hajnowianom grało się bardzo dobrze. Ale mieli ku temu powody.

Po pierwsze: chcieliśmy się zrehabilitować za porażkę z Bzurą. Po drugie: zagraliśmy na „swoim” normalnym poziomie. Po trzecie: czuliśmy się jak u siebie. W Mławie byliśmy na obozie i dobrze znamy tę halę, a w dodatku głośno dopingowała nas grupka kibiców z Hajnówki. To wszystko sprawiło, że zdobyliśmy upragnione trzy punkty – mówi J. Wesołowski.

Zawkrze AZS UWM Mława – Pronar OSiR Hajnówka 0:3 (23:25, 20:25, 21:25)

Składy zespołów:

Zawkrze: Habel, Skorski, Czarnowski, Starzewski, Borkowski, Rybak, Andrzejewski (libero) oraz Ziajka, Biryło, Główczyński

Pronar: Babińczuk, Malczewski, Wołosz, Gołębski, Hajbowicz, Aleksandrowicz, Łyczko (libero) oraz Wesołowski, Saczko, Skrzypkowski.

autor: Miłosz Karbowski

Zobacz również:

Wyniki 21. kolejki oraz tabela I ligi mężczyzn

źródło: moderatorvolley.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-02-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved