Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Mielczanka w drużynie „Złotek”?

Mielczanka w drużynie „Złotek”?

Katarzyna Ząbek jest wyróżniającą się siatkarką w zespole mieleckiej Stali. Na jej talencie i dyspozycji poznał się ostatnio trener Andrzej Niemczyk, który poszukuje aktualnie czwartej libero do reprezentacji Polski.

O zainteresowaniu trenera Niemczyka osobą Kasi siatkarska Polska dowiedziała się po spotkaniu Stali Mielec w Bielsku-Białej. – Oglądałam zapis meczu w Bielsku, słuchałam wypowiedzi trenera Niemczyka i bardzo się ucieszyłam, że docenił moją postawę – mówi sympatyczna siatkarka.

O swoich szansach na grę w kadrze zawodniczka wypowiada się jednak bardzo ostrożnie. – Ja nawet nie wiem czy pojadę na zgrupowanie kadry, czy otrzymam w ogóle powołanie. Ale co tu ukrywać, bardzo by mi na tym zależało i pewnie nie tylko ja, ale cała moja rodzina i najbliżsi bardzo by się z tego ucieszyli.Katarzyna Ząbek dopiero od kilku miesięcy występuje na pozycji libero. Podobnie było z obecną libero „Złotek” Mariolą Zenik, która w mieleckiej Stali grała jako przyjmująca. – Wcześniej przez trzy lata byłam rozgrywającą. Jeśli trener Niemczyk zauważył mnie już w pierwszym roku gry na tej pozycji, to jest to dla mnie duże wyróżnienie i bodziec do jeszcze większej pracy. Z każdym meczem czuję się na libero pewniej – mówi zawodniczka.

W ubiegłą sobotę mielczanki uległy na własnym parkiecie Gwardii Wrocław. – Ta porażka boli. Przed meczem liczyłyśmy na trzy punkty, później była szansa zdobyć dwa wygrywając tie-breaka, w końcu skończyło się na jednym. Teraz nie pozostaje nam nic innego, jak odrobić tę stratę w innych spotkaniach. Gramy przecież jeszcze z AZS Poznań, Dalinem Myślenice i Piastem Szczecin i w tych meczach będziemy szukały swej szansy. Wierzę, że sprawimy jeszcze miłą niespodziankę i urwiemy punkty komuś z czołówki. Skoro udało nam się wywalczyć punkt w wyjazdowym spotkaniu z Grześkami Kalisz, to znaczy, że stać nas na niespodzianki. – twierdzi Kasia.

W tym sezonie Stal Mielec walczy przed play-off o spokojny ligowy byt. – Ósme miejsce to jest nasz cel, bo gwarantuje pozostanie w lidze na następny sezon. Ale przecież wiadomo, że będziemy walczyły o jak najwyższe miejsce. Myślę, że przy korzystnym układzie nawet szósta pozycja jest w naszym zasięgu. – kończy mielecka libero.

Wypowiedzi zaczerpnięto z rozmowy Piotra Szpaka z Katarzyną Ząbek.

źródło: echo-dnia.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet, Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2006-02-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved