Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Akademickie derby 9. lutego

Akademickie derby 9. lutego

fot. archiwum

Przełożony mecz pomiędzy Wkręt-Met AZS Częstochowa a PZU AZS Olsztyn rozegrany zostanie w następny czwartek (9.02). Spotkanie niedzielne zostało odwołane w związku z ogłoszeniem żałoby narodowej.

Trenerowi PZU AZS Waldemarowi Wspaniałemu pasowałoby zagrać w Częstochowie w przyszłą środę (8 lutego). Wówczas olsztynianie nie musieliby wracać po meczu z Domeksem AZS do domu, ale zostaliby na południu Polski aż do sobotniego (11.02) spotkania z Mostostalem w Kędzierzynie. – 8 lutego Częstochowa podobno nie ma wolnej hali. Dlatego zaproponowała, żeby zagrać z PZU AZS w czwartek, 9 lutego – informuje Cezary Matusiak , główny komisarz PLS.

 

Co na to asystent Waldemara Wspaniałego? – Ten czwartkowy termin to niezbyt fortunne rozwiązanie – ocenia Mariusz Sordyl . – Nakładają nam się ciężkie mecze, bo po najbliższym, niedzielnym spotkaniu z Jastrzębiem pojechalibyśmy do Częstochowy, po czym w sobotę czeka nas mecz w Kędzierzynie. Gdyby z AZS-em przyszło nam grać w czwartek, to przed Mostostalem będziemy mieli tylko niecałe dwa dni odpoczynku. Dlatego najlepszym wyjściem byłoby spotkać się z Częstochową w środę. Na razie poczekajmy jednak na konkretne ustalenia. A może być i tak, że jeśli nie będzie innej możliwości, to liga odgórnie wyznaczy nowy termin i będzie po sprawie – kończy Mariusz Sordyl. 

Przełożenie niezwykle atrakcyjnie zapowiadającego się akademickiego derby najprawdopodobniej oznacza sporą niedogodność także dla kibiców, którzy spotkania w częstochowskiej Polonii nie zobaczą na własne oczy. – Raczej nieodwołalnie przepadła nam telewizyjna transmisja tego meczu – mówi Cezary Matusiak . – Wiadomo, w Polsacie Sport mamy zagwarantowane sobotnio-niedzielne pasmo na ligę, a w środku tygodnia jest raczej ciężko o miejsce w ramówce. Od redaktora Janusza Uznańskiego (szefa sportu w TVP 3 – red.) usłyszałem, że w regionalnej Trójce też nie ma wolnego pasma na taką ewentualność…

 

We wtorek zapadła ostateczna decyzja – mecz odbędzie się 9 lutego (czwartek) o godz. 18:00

źródło: PZPS, wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2006-01-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved