Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Ikar Legnica – Orion Sulechów 2:3

Ikar Legnica – Orion Sulechów 2:3

W ostatnim meczu kończącym rundę zasadniczą grupy 1. II ligi Ikar Legnica podejmował drużynę Oriona Sulechów. Po pięciosetowej walce zwycięstwo odniósł Orion pokonując gospodarzy 3:2.

Pierwsza partia tego spotkania pokazała, że mecz zapowiada się bardzo emocjonująco. Rozpoczęło się od prowadzenia Oriona 1:0. Następnie było 1:3 i 5:8. Wówczas w polu zagrywki stanął kapitan Oriona Jakub Pudzianowski. Pewna zagrywka i wydawało się, że sulechowska maszyna „zaskoczyła” bo na tablicy pojawił się wynik 9:8. Po chwili było 11:9, 12:10. Nastąpił okres lepszej gry Ikara, który objął prowadzenie 12:14. Przy stanie 13:18 o czas poprosił szkoleniowiec Oriona Marek Szczepaniuk, a po nim sulechowianie przystąpili do niwelowania przewagi drużyny gospodarzy. Orionowcy doprowadzili do remisu 23:23. Do stanu 29:29 rano punkt za punkt. Końcówka należała do gospodarzy, którzy po 28 minutach gry zwyciężyli 31:29.

Drugą partię rozpoczął zagrywką rozgrywający Oriona Ryszard Kaczmarski, a na tablicy pojawił się wynik 5:0 dla Oriona. Po kilku zagraniach było już 11:2. Wydawało się, że jest po secie. Wówczas drużyna Ikara pokazała swoim przeciwnikom, że gra się do 25. Mozolnie przystąpili do odrabiania strat i z wysokiego prowadzenia Oriona zrobiło się 20:18. Atak Marcina Karbowiaka zatrzymany przez Dominika Hajnowskiego i przewaga Oriona stopniała do jednego punktu. Przy stanie 21:20 Jakub Pudzianowski po mocnym ataku posłał piłkę w aut i remis 21:21. W hali emocje sięgały zenitu. Udanymi atakami popisali się na zmianę Marcin Czajka i Sławomir Berkowski i na tablicy znów remis, tym razem po 22. Marcin Czajka powstrzymał blokiem atak Sławomira Berkowskiego, udanie z prawej strony zaatakował Grzegorz Petrus i przy stanie 24:22 piłka setowa dla Oriona. Przy drugiej piłce setowej znów pomylił się Jakub Pudzianowski, który posłał piłkę na aut i znów remis – 25:25. Przy następnej akcji błędu nie powtórzył. Idealnie wykorzystał nagranie Ryszarda Karczmarskiego i piłka setowa. Ostatni punk Orion zdobył po autowym ataku Buki.

Początek trzeciego seta to prowadzenie Oriona 5:3. Z zagrywki Sławomir Berkowski posyła piłkę poza plac gry, blok Marcina Karbowiaka i Orion prowadził już 7:3. Udane zagranie Pawła Miguta, zablokowany Marcin Karbowiak, autowe zbicie Jakuba Pudzianowskiego – z 7:3 zrobiło się 7:7. Po „kiwkach” Marcina Czajki i Marcina Bilona asem serwisowym popisał się Ryszard Karczmarski i przy stanie 13:9 szkoleniowiec Ikara poprosił o przerwę dla swojej drużyny. Po przerwie sulechowianie utrzymywali 3-4 punktową przewagę. Trzecią partię zakończył atakiem ze środka Marcin Czajka.

Na początku czwartej partii grano praktycznie punkt za punkt i żadnej z drużyn nie udawało się uzyskać j przewagi. Były remisy 1:1, 4:4, 8:8. Udane ataki Sławomira Berkowskiego, Rafała Malca, Pawła Miguta, atak w siatkę Marcina Bilona, zablokowany atak Jakuba Pudzianowskiego i 10:16 dla Ikara. Siatkarze Oriona zdobyli jeszcze 5 punktów ale to było wszystko na co było ich stać w tej partii. Zwycięstwo Ikara 15:25 i o losach spotkania zadecydował piąty set.

Pierwsze punkty zdobyli orionowcy po atakach najpierw Grzegorza Petrusa a po chwili Jakuba Pudzianowskiego. Nieudany atak Sławomira Berkowskiego i prowadzenie Oriona 3:1. Zmiana stron nastąpiła przy stanie 8:4 dla Oriona po nieudanej zagrywce Dominika Hajnowskiego. Po zmianie stron efektownym „kiwnięciem” popisał się sulechowianin Marcin Bilon i w Orionie coś się zacięło. Dwukrotnie udanie zaatakował Sławomir Berkowski raz Buko a Jarosław Nowak „dorzucił” asa serwisowego i zrobiło się 9:8. Na prowadzenie 12:8 Orion wyszedł po dwóch udanych atakach Grzegorza Petrusa i bloku Marcina Czajki. Sulechowiane cały czas kontrolowali już przebieg tej partii a 15 punkt zdobył atakiem ze środka Marcin Karbowiak.

Ikar Legnica – Orion Sulechów 2:3 (31:29,25:27, 20:25, 25:15, 11:15)

Ikar: P.Buko, G.Goryczka, S.Berkowski, P.Migut, D.Hajkowski, R.Malec , D.Popiwczak – libero oraz J.Nowak, L.Kwieciński, M.Przybysz, K.Łukaszewicz

Orion: R.Karczmarski, M.Bilon, M.Czajka, G.Petrus, J.Pudzianowski, M.Karbowiak, B.Ruszkowski – libero oraz P.Szpynda, D.Sroga