Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Orion Sulechów – Pomet Razem Wołów 3:1

Orion Sulechów – Pomet Razem Wołów 3:1

W meczu 13 kolejki 1. grupy II ligi mężczyzn, drużyna sulechowskiego Oriona podejmowała sąsiada z tabeli, Pomet-Razem Wołów. Obie drużyny przystąpiły do meczu bardzo skoncentrowane z zamiarem odniesienia cennego zwycięstwa. Orion wygrał ten mecz 3:1.

W pierwszej partii żadnej z drużyn nie udało się uzyskać większej przewagi, praktycznie grano punkt za punkt. W końcówce Pomet odskoczył na cztery punkty i przy stanie 24:20 miał piłkę setową. W tym momencie nastąpił zryw miejscowych i przewaga Pometu zmalała do jednego punku (24:23). Jeden błąd zawodnika z Sulechowa i set zakończył się zwycięstwem gości 25:23.

Druga partia była praktycznie bez historii. Przy głośnym dopingu, zwyciężył Orion 25:14.

Bardzo ciekawy i zacięty przebieg miał trzeci set. Drużyna z Wołowa szybko uzyskała znaczną przewagę 9:1 i kibice w hali zamilkli zatrwożeni. Orion jednak zaczął odrabiać straty i po kilku minutach na tablicy było już tylko 12:10 dla gości. Następnie toczyła się wyrównana walka – przy remisowym dorobku punktowym (14:14, 16:16, 18:18). Po raz pierwszy Orion objął prowadzenie przy stanie 21:20. Po kilku akcjach znów remis, tym razem 22:22, a chwilę później ku uciesze miejscowych kibiców set dla Oriona 25:23 i stan meczu 2:1 w setach.

W czwartej partii Orion objął szybko prowadzenie i cały czas kontrolując przebieg wydarzeń na boisku zwyciężył 25:16 i 3:1 w całym meczu.

Tak więc „13” okazała się szczęśliwa dla siatkarzy z Sulechowa, którzy wzbogacili się o cenne 3 punkty. Już dzis wiadomo, że własnie te dwie drużyny spotkają się w play-off. Niewiadomą jest jedynie to, która drużyna będzie gospodarzem pierwszych spotkań. Wszystko rozstrzygnie się w meczach ostatniej kolejki, w których Orion wyjeżdża do Legnicy a Pomet gościł będzie drużynę z Zielonej Góry.

(23:25, 25:14, 25:23, 25:16)

Składy drużyn

Pomet-Razem: Lenkiewicz, Laskowaski, Czerwiński, Łapszyński, Frister, Barciak i Baranowski (libero)

Orion: Pudzianowski, Kaczmarski, Czajka, Petrus, Bilon, Karbowiak i Ruszkowski (libero) oraz Sroga, Szpynda