Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Rafako lepsze od Błękitnych

Rafako lepsze od Błękitnych

Mecz pomiędzy Błękitnymi Ropczyce a Rafako Racibórz bez wątpienia był najciekawszym spotkaniem grupy 4 drugiej ligi mężczyzn, którego stawką był fotel wicelidera.

Po niezwykle zaciętym meczu lepsi okazali się goście i to oni najprawdopodobniej będą gospodarzem pierwszego meczu play-off, który rozegrają z Ropczycami.

Przez cały pierwszy set gospodarze mięli kilkupunktowe prowadzenie, które wynosiła nawet 14:7. Przy stanie 24:22 siatkarze z Ropczyc nie potrafili skończyć trzech piłek setowych a ambitnie grający goście, dzięki kapitalnej postawie w obronie wyrównali przy stanie 28:28. Dwie ostatnie piłki seta zatrzymały się na bloku akademików z Raciborza i to goście wygrywając 30:28 objęli prowadzenie w meczu.

Bardzo wyrównany przebieg miał trzeci set, w którym to goście dyktowali warunki prowadząc 20:16, 24:21. Bardziej doświadczeni podopieczni Roberta Bałuszyńskiego pokazali charakter doprowadzając do wyrównania 24:24 a następnie mając po swojej stronie pięć piłek setowych. Trzeciego seta na swoją korzyść rozstrzygnęli raciborzanie wygrywając tę partię 31:29.

Mecz zakończył się zwycięstwem „kotłów” 3:1, które zaskoczyły miejscowych bardzo dobrą grą w obronie, jak również świetną grą na środku siatki i w bloku. Oba zespoły trafią na siebie w play offach, walka pomiędzy tymi drużynami zapowiada się niezwykle emocjonująco.

Od dłuższego czasu przygotowujemy się taktycznie na Ropczyce, staramy się odczytać ich grę – mówi kapitan Rafako Andrzej ŚmiatekSzczerze mówiąc gospodarze trochę nas zaskoczyli, gdyż u nas prawie cały czas grali lewym skrzydłem pomijając prawe skrzydło a dziś było odwrotnie. Mecz był bardzo wyrównany z lekką przewagą na naszą korzyść, bardzo dobrze zagrali nasi środkowi. Dla nas nie było to aż tak ważny mecz, ale chcieliśmy udowodnić Ropczycom i niektórym zespołom, iż potrafimy wygrać bez pomocy sędziów, o co byliśmy niesłusznie oskarżani. Wygrywając w Będzinie i Ropczycach pokazaliśmy, że jesteśmy młodą silna drużyną, która z pewnością będzie liczyć się w play offach, sprawiając tam niejedną niespodziankę – kończy Śmiatek.

KS Błękitni Ropczyce – AZS Rafako Racibórz 1:3

(28:30, 25:20, 29:31, 23:25

Błękitni: Wilk, Pieniążek, Jendryassek, Mardoń, Buszek, Betleja,

Podpora (l) oraz Ziarnik, Sroka, Podpora, Krzysiak, Bryliński

Rafako: Jajus , Gąsiorek, Biegun, Zniszczoł, Węgliński, Dejewski, Słanina(l) oraz Baca, Buniak, Śmiatek, Gonsior