Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Kolejne zwycięstwo PLKS Pszczyna

Kolejne zwycięstwo PLKS Pszczyna

Siatkarki PLKS Pszczyna po raz kolejny potwierdziły swoje pierwszoligowe aspiracje. Podczas minionego weekendu bez większych przeszkód pokonały MKS Jura Skałka Zawiercie i z 35 punktami na koncie są niezagrożonymi liderkami swojej grupy.

Do Pszczyny MKS Zawiercie przyjechał podbudowany zwycięstwem z wyżej notowaną Olimpią Jawor i z nadzieja na kolejne punkty. Jednak pierwszy set od początku toczył się pod dyktando pszczynianek. Świetne zagrywki – środkowej – Natalii Tomaszewskiej w dużej mierze przyczyniły się do zwycięstwa. Zawodniczki z Zawiercia często nie radziły sobie w ogóle z odbiorem, albo oddawały piłkę za darmo na drugą stronę. W pszczyńskim zespole na rozegraniu świetnie grała – libero – Katarzyna Brzezowska.

Druga odsłona tego meczu to jakby lustrzane odbicie wydarzeń z pierwszego seta. Świetnie zagrywała Tomaszewska, a jej koleżanki dobrze grały blokiem i kończyły kontry. Zespół z Zawiercia nie dawała sobie rady w żadnym z elementów siatkarskiego rzemiosła. Mnożyły się błędy i to w przyjęciu i to w ataku. Set ten skończył się wynikiem 25:11.

Trzeci – ostatni – set to również pełna dominacja PLKSu na początku seta. Dobre zagrywki Barbary Kubieniec i mocny atak dawały kolejne punkty gospodynią. W połowie seta jednak nastąpiło lekkie rozluźnienie w szeregach pszczynianek. Pozwoliło to zdobyć kilka punktów z rzędu MKSowi. W końcówce PLKS znowu przyśpieszył i powiększył przewagę.

W ostatniej kolejce podopieczne Pawła Wrzeszcza zmierzą się ze skazanymi już na degradację do trzeciej ligi siatkarkami MKS-u Wodzisław Śląski.

PLKS Pszczyna – MKS Jura Skałka Zawiercie 3:0 (25:13, 25:11, 25:20)

źródło: inf. własna, siatkarki.pless.pl