Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mostostal gra z Polską Energią

Mostostal gra z Polską Energią

fot. archiwum

Rafał Musielak i Radosław Panas kiedyś razem grali w Kędzierzynie. Teraz pierwszy jest najbardziej doświadczonym graczem Mostostalu, a drugi został trenerem Polskiej Energii Sosnowiec. - Nie zazdroszczę Radkowi - mówi Musielak.

Już za niespełna dwie godziny, będą mieli okazję zmierzyć się ze sobą. – Nie zazdroszczę Radkowi. Oglądanie meczu z boku kosztuje znacznie więcej nerwów – przyznaje Rafał Musielak . – Ale dobrze, że tacy siatkarze zostają trenerami. Patrząc na Radka, sam się zastanawiam, czy nie mógłbym kiedyś szkolić zawodników – dodaje.

 

Dla Radosława Panasa , który z pochodzenia jest opolaninem, będzie to debiut przed własną publicznością. W pierwszym meczu jego podopieczni przegrali 0:3 z Jastrzębskim Węglem. Teraz chyba będzie podobnie, bo kędzierzynianie nie zwykli przegrywać z rywalami o mniejszym potencjale, i są zdecydowanymi faworytami. – Tak się tylko mówi, ale wiem, że oni po ostatnim słabym meczu z Jastrzębiem będą bardzo zmobilizowani i dadzą z siebie wszystko. Mimo to chcemy zwyciężyć – zapewnia Musielak. 

Obie drużyny przed dzisiejszym meczem są w absolutnie odmiennej sytuacji. Piąty aktualnie w tabeli (17 pkt) Mostostal, o play-off może być spokojnt. Jedyną kwestią może być miejsce z jakiego wystartuje do tej rywalizacji. Bardzo silnie na kędzierzynian naciska Resovia, która ma tylko o cztery punkty mniej. PKE Polska Energia Sosnowiec, tylko lepszym stosunkiem serów, jest aktualnie na dziewiątym miejscu w tabeli PLS (4 pkt). Ale jeżeli dzisiaj sosnowiczanie nie podejmą walki i przegrają wysoko, mogą po 12. kolejce zamykać tabelę. Jednak nawet zwycięstwo nie poprawi natychmiast sytuacji sosnowiczan.

 

Początek spotkania w Sosnowcu, dzisiaj o godz. 17:00.

źródło: gazeta.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2006-01-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved