Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > ChTPS lepszy od Budowlanych

ChTPS lepszy od Budowlanych

W meczu inaugurującym 13. kolejkę II ligi kobiet w grupie 1, ChTPS Chodzież po emocjonującym spotkaniu pokonał zespoł Budowlanych Toruń 3:2.

Mecz zaczął się po myśli zespołu przyjezdnych. Bardzo szybko objęły one wysokie prowadzenie 12:2 głównie za sprawą mocnych zagrywek Natalii Sikorskiej i atakach z kontry Marty Laskowskiej. To ustawiło seta i do końca zespół gości kontrolował grę prowadząc 17:5, 19:7, 21:10 żeby wygrać 25:12.

Jak to często była wysokie zwycięstwo uśpiło gości i drugi set gospodynie rozpoczęły prowadzeniem 5:0 po zagrywkach Witosławskiej. Później mecz się wyrównał. Kibice oglądali wymianę ciosów raz z jednej raz z drugiej stropny – głównie ze skrzydeł. Było 8:5, 13:9, 17:14, 20:16. W końcówce kilka błędów popełnionych przez torunianki, zaważyło na ich przegranej 17:25.

Najbardziej dramatyczny przebieg miała patria trzecia. Po wyrównanym początku 3:3, 6:6, 9:9, przewagę osiągnęły przyjezdne. Dzięki koncertowej grze w bloku i ataku Laskowskiej oraz Makowskiej goście wyszli na prowadzenie 19:12. Nic nie zapowiadało dramatycznej końcówki. Jednak od tego momentu gospodynie zaczęły koncertowo wręcz grać w obronie. Torunianki atakowały, kiwały i obijały blok ChTPS-u ale większość piłek wracała na ich pole. Gospodynie odrabiały straty 16:20, 20:21 by wyrównać 22:22(!). Końcówka należała jednak do przyjezdnych i po sprytnym zagraniu między 3 zawodniczki miejscowe ostatni punkt zdobyła Makowska. Wynik 25:22 dla Budowlanych.

Czwarty set to znowu dominacja gospodyń. Było już 4:2 i 8:3, a po chwili gry punkt za punkt na tablicy wyników pojawił się rezultat 12:8. Trudne zagrywki Grajczak wymusiły błędy torunianek i zrobiło się 16:8 a za chwilę nawet 18:9. Zryw Budowlanych dał im 5 punktów z rzędu, jednak końcówka należała do miejscowych które wygrały seta do 17 wyrównując stan meczu na 2:2.

Torunianki, dla których był to szósty tie-break w tych rozgrywkach(tylko jeden wygrany) walczyły w nim do wyniku 8:7. Po zmianie stron oddały inicjatywę gospodyniom które objęły prowadzenie 13:8 i ku uciesze publiczności wygrały 15:9 i cały mecz 3:2.

Drużyna ChTPS-u zwyciężyła głównie grą obronną i doświadczeniem. Gdy gospodynie nie mogły zdobyć punktów atakiem sprytnie obijały ręce torunianek po których piłka opuszczała boisko. Z kolei zespół toruński grał bardzo ambitnie, kombinacyjnie w ataku ale jakby bez wiary w końcowe zwycięstwo. W decydujących momentach zawodził blok lub niedokładne przyjęcie zagrywki. Po tym meczu torunianki już tylko teoretycznie mają szanse na awans do pierwszej czwórki a zespół ChTPS-u czeka na wynik meczu Nafty-Gaz II z AZS II Poznań, który zadecyduje o kolejności przed ostatnią kolejką spotkań rundy zasadniczej.

ChTPS Chodzież- TKST Budowlani Toruń 3:2

(12:25, 25:17, 23:25, 25:17, 15:9)

ChTPS: Witosławska, Grajczak, Sławska, Meckier, Lewandowska, Jęziołowska, Szajek (libero) oraz Iwańczyk, Walkowiak

Budowlani: Kowalska, Dobrzańska, Sikorska, Januszewska, Makowska, Laskowska, Szczygielska (libero) oraz Filipowicz, Sikorska, Marszałkiewicz