Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > W którą stronę wahadło?

W którą stronę wahadło?

Po raz ostatni w rundzie zasadniczej grupy trzeciej II ligi we własnej hali zaprezentują się siatkarki Energi Gedania II. Rywalem gdańszczanek będzie wyżej notowana drużyna Czarnych Węgrów.

Rywalki zgromadziły dotychczas o sześć punktów więcej od gdańszczanek i plasują się na trzecim miejscu. Podopiecznym Witolda Jagły najbardziej zależy na utrzymaniu czwartej pozycji. Nad Politechniką Radom, z którą za tydzień zagrają na wyjeździe, mają tylko punkt przewagi. Radomianki w sobotę zmierzą się w Białymstoku z WSAP AZS.

WSAP coś zaczął grać. Może nam pomoże i ogra Radom? Jeśli chodzi o nasz mecz, to na pewno mogę obiecać walkę. Natomiast wyniku nie jestem w stanie przewidzieć. Forma drużyny się waha. Nawet z tym samym zespołem gramy w skrajnie różny sposób. Najlepszy i najgorszy mecz w naszym wykonaniu miały bowiem miejsce w grach przeciwko Warmissowi Olsztyn. Na wyjeździe była rewelacyjna, a u siebie fatalna postawa. Oby teraz było odwrotnie, gdyż w Wegrowie nie mieliśmy wiele do powiedzenia. Z drugiej strony Czarni to trudny przeciwnik. Mają dwie doświadczone zawodniczki, które grały jeszcze w I-ligowej Nike, a ich młodzież jest bardzo dobrze wyszkolona technicznie – przyznaje gdański szkoleniowiec.Aby poprawić skuteczność ataku trener Jagła zdecyduje się zapewne na wariant ustawienia po przekątnej Natalii Nuszel i Bereniki Tomsi. Jednak na przećwiczenie tego ustawienia nie było wiele czasu i równie dobrze może być to klucz do sukcesu, jak i pociągnąć zespół do przegranej, gdyż na przykład spadnie skuteczność w przyjęciu zagrywki.

Cały czas pamiętajmy, że II liga służy do ogrywania drużyny przed finałami mistrzostw Polski… juniorek. Dlatego tutaj trzeba podejmować ryzyko. Na treningach nie możemy ćwiczyć w pełnym składzie, gdyż Tomsia jest z nami tylko w poniedziałki i piątki, a ostatnio i Nuszel trzy razy w tygodni chodzi na treningi do pierwszej drużyny – dodaje trener Jagła.

Bez względu na wynik w sobotę wszystko wskazuje na to, że przy ul. Kościuszki rozstrzygnie się, które miejsce zajmie Energa Gedania przed play off. Jeśli bowiem wygra z Czarnymi, prawdopodobnie utrzyma czwartą pozycję. Porażka oznaczać będzie przegranie rywalizacji z Politechniką, gdyż za tydzień do Radomia nie będą mogły pojechać cztery gedanistki. W tym samym czasie mają bowiem pierwszy turniej finałowy o mistrzostwo województwa pomorskiego… kadetek.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-01-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved