Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Strefowa zapowiedź 12. kolejki PLS

Strefowa zapowiedź 12. kolejki PLS

fot. archiwum

Już jutro rusza 12. kolejka rozgrywek Polskiej Ligi Siatkówki. Najciekawiej zapowiada się niedzielne spotkanie pomiędzy dwoma najwyżej usytuowanymi w ligowej tabeli drużynami – Skrą Bełchatów i AZS-em Częstochowa.

Gwardia Wrocław – Jastrzębski Węgiel

piątek, 20.01, godz. 19:00

Nasz typ – 3:0 dla Jastrzębskiego 

Nieco wcześniej niż zazwyczaj, bo już jutro, 12. kolejkę PLS rozpoczną zespoły Gwardii Wrocław i Jastrzębskiego Węgla. Zdecydowanymi faworytami tego pojedynku są goście z Jastrzębia. Szczególnie teraz, gdy potrzebne są im punkty, aby dotrzymać kroku czołówce, podopieczni Ryszarda Boska nie mogą sobie pozwolić na żadną przykrą wpadkę. Z drugiej strony punkty są też bardzo potrzebne drużynie z Wrocławia, która niezmiennie zajmuje ostatnią pozycję w tabeli. Jednak „urwanie” chociaż seta z Jastrzębskim Węglem, będzie dla nich bardzo ciężkim zadaniem.


Joker Piła – AZS Olsztyn

sobota, 21.01, godz. 13:00

Nasz typ – 3:0 dla Olsztyna

 

W Pile Joker podejmować będzie wicemistrza Polski – PZU AZS Olsztyn. Zdecydowanie faworytami są goście z Warmii i Mazur, którzy w poprzednim meczu ze Skrą Bełchatów zaprezentowali się bardzo dobrze. Szczególnie wyróżniał się Marcin Możdżonek i można się spodziewać, że w sobotę też będzie grał jedną z głównych ról w swoim zespole. Z kolei zespół z Piły będzie starał się sprawić niespodziankę, tym bardziej, że gra na własnym boisku. Będzie to ciężkie zadanie, jednak pilanie nie mają w tym spotkaniu nic do stracenia.


Resovia Rzeszów – AZS Politechnika Warszawska

sobota, 21.01, godz. 17:00

Nasz typ – 3:2 dla Resovii

 

Ciekawe spotkanie, w którym ciężko wytypować faworyta, zapowiada się w Rzeszowie, gdzie miejscowa Resovia podejmować będzie zespół AZS Politechniki Warszawskiej. Zespoły te dzieli w tabeli zaledwie jeden punkt, a trzeba przyznać, że możliwości obu drużyn są podobne. Może być to więc bardzo ciekawe spotkanie, w którym będzie się toczyć walka do ostatniej piłki. Wysoka wygrana którejkolwiek drużyny z pewnością spowoduje umocnienie się w środkowej części tabeli.


PKE Polska Energia Sosnowiec – Mostostal Kędzierzyn – Koźle

sobota, 21.01, godz. 17:00

Nasz typ – 3:1 dla Mostostalu

 

Będąca obecnie w ciężkiej sytuacji, Polska Energia Sosnowiec podejmie w sobotę zespół Mostostalu Azoty Kędzierzyn – Koźle. Drużynie Radosława Panasa punkty są teraz bardzo potrzebne, tym bardziej, że zespół Gwardii Wrocław (10. pozycja) ma ich tyle samo. Najbliższy przeciwnik Polskiej Energii – Mostostal Azoty gra jednak coraz lepiej i może być ciężko sosnowiczanom zwyciężyć. Pewnym atutem będzie z pewnością własna hala, jednak może to nie wystarczyć, aby pokonać zespół Wojciecha Drzyzgi.


Skra Bełchatów – AZS Częstochowa

niedziela, 22.01, godz. 15:00

Nasz Typ – 3:2 dla Skry

 

Ostatnim meczem 12. kolejki Polskiej Ligi Siatkówki będzie spotkanie pomiędzy BOT Skrą Bełchatów a Wkręt – metem AZS Częstochowa. Mistrzowie Polski nadal pozostają jedyną niepokonaną, w tegorocznych rozgrywkach, drużyną. Z pewnością zespół z Częstochowy będzie chciał przełamać tą dominację i zwyciężyć. Na grę częstochowian nie powinno raczej wpłynąć zamieszanie, które utworzyło się ostatnio wokół Phila Eathertona. W Bełchatowie szykuje się więc gorąca siatkarska niedziela. Czy Skra zostanie pokonana? Dowiemy się już w niedzielę.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2006-01-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved