Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Siatkarski maraton w hali Gedanii

Siatkarski maraton w hali Gedanii

fot. archiwum

Oba zespoły siatkarek Energi Gedania i pierwsza męska drużyna tego klubu zagrają w sobotę ligowe mecze we własnej hali. Zespoły z II ligi po raz ostatni w rundzie zasadniczej zaprezentują się przed własną publicznością.

Siatkarki Energi Gedania pewnie kroczą do Ligi Siatkówki Kobiet. W I lidze pokonują kolejne rywalki i powiększają przewagę nad tracącymi już nadzieję na ich dogonienie zespołami. Wprawdzie drugi w tabeli MMKS Dąbrowa Górnicza ma tylko trzy punkty straty do gdańszczanek, ale rozegrał dwa mecze więcej i realna strata to już dziewięć punktów. Przy aktualnej formie zespołu Leszka Milewskiego jest to wręcz niemożliwe do odrobienia, ale gdańszczanki nic sobie z tego nie robią i spokojnie ogrywają kolejne rywalki. Podobnie powinno być w sobotę, kiedy przeciwnikiem Energi Gedania będzie Politechnika Częstochowa. Według terminarza gdański zespół miał grać na wyjeździe z MMKS, ale to spotkanie przełożono na 12 lutego. Dzień wcześniej Energa Gedania gra bowiem w Chorzowie z Sokołem i oba mecze chce rozegrać w jeden weekend, aby oszczędzić na kosztach podróży.

 

Rezerwowy zespół kobiecy w sobotę może zapewnić sobie awans do play off II ligi (wezmą w nim udział cztery najlepsze drużyny po rundzie zasadniczej). Warunkiem jest zwycięstwo za trzy punkty, czyli pokonanie Czarnych Węgrów 3:0 lub 3:1. Nie będzie to łatwe, bo Czarni mają sześć punktów więcej od Energi Gedania, a w pierwszej rundzie pokonali u siebie gdański zespół 3:0. 

Teoretycznie najłatwiejsze zadanie mają siatkarze. Im także potrzebne są trzy punkty, ale grają z najsłabszym w lidze Ikarem Legnica. Nawet jeśli się nie uda, to w przyszłym tygodniu grają jeszcze w Głogowie z Chrobrym. Trener Antoni Perzyna nie chce jednak ryzykować. – Już w ostatniej kolejce była pierwsza w tym sezonie "sobota cudów". Dlatego aby awansować do play off, musimy pomóc sobie sami i wygrać 3:0 – zaznacza.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, II liga kobiet, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2006-01-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved