Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Oba zespoły Gwardii już jutro w Orbicie

Oba zespoły Gwardii już jutro w Orbicie

fot. archiwum

Pierwszoligowe drużyny z Wrocławia rozgrywają swe mecze przed własną publicznością jednego dnia. Kobiety we wrocławskiej hali goszczą siatkarki AZS AWF Poznań, natomiast mężczyźni zmierzą się z Jastrzębskim Węglem.

W sobotę, 21.01, hala Orbita będzie miejscem rozgrywania meczu przez koszykarzy Ery Śląsk Wrocław. W związku z tym oba siatkarskie spotkania zostały przełożone na piątek.

 

Panie, dzięki zwycięstwu tydzień temu w Szczecinie, stają przed szansą opuszczenia strefy spadkowej LSK. W przypadku zwycięstwa wrocławianek w meczu z AZS-em za „trzy” punkty, przegonią w tabeli właśnie tą drużynę. Powrót Katarzyny Mroczkowskiej tchnął nowego „ducha „ w zespół Rafała Błaszczyka i należy się spodziewać, że w piątkowe popołudnie Gwardia zrobi wszystko, aby szansę swą wykorzystać. Tym bardziej, że im wysiłkom będzie pomagać coraz lepiej zorganizowana wrocławska publiczność. 

Prawdopodobieństwo zwycięstwa gospodyń zwiększa się jeśli się spojrzy na „dokonania” poznanianek w tym sezonie w lidze. Siedem ostatnich spotkań i siedem porażek Kontuzje, które w oczywisty sposób wpłynęły na grę AZS-u, niestety dla tej drużyny, w dalszym ciągu się „mnożą”, ostatnią tego typu informacją jest uraz Elżbiety Nykiel. Sprzeczne doniesienia, co do jej stanu zdrowia, pozwalają domniemywać, że jutro ta zawodniczka nie zagra, co byłoby kolejnym sporym osłabieniem drużyny Romana Murdzy. Jednak sprawa jej obecności czy nieobecności jest otwarta.

 

Męska drużyna Gwardii zagra zapewne bardzo ambitnie, ale potencjał przeciwnika wrocławian, Jastrzębskiego Węgla, jest zbyt duży aby liczyć na zwycięstwo gospodarzy w Hali Orbita. Jeden punkt, wydaje się być celem głównym miejscowych. A to i tak za dużo na obecną siłę ostatniego zespołu PLS. Przed własna publicznością po raz pierwszy zaprezentuje się Wojciech Szczurowski a być może „obudzi się” też Marcin Zając , który jak do tej pory, ten sezon ma nieudany. „Jastrzębie” z Jastrzębia są zbyt silni na takie drużyny jak Gwardia czy Sosnowiec, zadaniem wrocławian jednak, w ten piątek, będzie bardzo utrudnić gościom udowodnienie tej tezy.

 

Gwardia Wrocław – AZS AWF Poznań , 20.01.2006 godz. 16.30 LSK.

 

Gwardia Wrocław – Jastrzębski Węgiel , 20.01.2006 godz. 19.00 PLS

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2006-01-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved