Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Wieści z Pszczyny

Wieści z Pszczyny

Siatkarki PLKS Pszczyna dzięki wyjazdowym zwycięstwu nad Impelem Gwardia Wrocław (3:1) zapewniły sobie pierwsze miejsce w tabeli II ligi po rundzie zasadniczej, mimo iż do końca tej serii rozgrywek pozostały dwie kolejki.

Zadanie pszczyńskim siatkarkom ułatwiły rywalki, które grały „pod” naszą drużynę i zgodnie w sobotę przegrały (Płomień z Dąbrową Górniczą, a Olimpia Jawor z Zawierciem). Dzięki tak korzystnym wynikom pszczynianki uzyskały siedem punktów przewagi nad drugim w tabeli Płomieniem Sosnowiec.

W ostatnim tygodniu w kadrze PLKS Pszczyna doszło do kilku zmian. Kariery na bliżej nieokreślony czas zawiesiły Anna Michulec oraz Anna Bujak. W ich miejsce do pierwszego zespołu awansowały dwie utalentowane zawodniczki: 18-letnia Daria Pala (kapitan juniorskiego zespołu PLKS Pszczyna) oraz 17-letnia Sabina Papała, również trenująca w klasie sportowej. Daria zanim trafiła do Pszczyny, w siatkówkę grała w gimnazjum w Bieruniu pod okiem Pawła Lorensa. Sabina natomiast do pszczyńskiej szkoły trafiła z Łazisk, w których notabene nie ma żadnej kobiecej drużyny siatkówki.Treningi wznowiła Angelika Niechwiej. Siatkarka, która wcześniej grała w pierwszoligowej Wiśle Kraków, po urodzeniu dziecka postanowiła wrócić na parkiet. Angelika jest zgłoszona do tegorocznych rozgrywek, ale trudno powiedzieć, kiedy zagra w oficjalnym meczu. Na razie wobec zawodniczki, która miała przeszło roczny rozbrat z siatkówką, trener Paweł Wrzeszcz stosuje taryfę ulgową.

źródło: Dziennik Zachodni, naszemiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-01-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved