Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Strefowy raport drugoligowy

Strefowy raport drugoligowy

Na dwie kolejki przed końcem rundy zasadniczej emocji na II-ligowych parkietach nie brakuje. Sensacyjne porażki Morza Szczecin w Legnicy i MKS-u Andrychów w Krakowie, to największe niespodzianki ostatniego II-ligowego weekendu.

Sensacyjnie zakończył się mecz grupy I pomiędzy Ikarem Legnica a Morzem Szczecin. Fatalnie spisujący się w tym sezonie i skazywani na porażkę legniczanie pokonali wyżej notowanych rywali 3:2. Cenne zwycięstwo odniósł również Chrobry Głogów, który na własnym parkiecie pokonał AZS Zielona Góra 3:2 i zachował jeszcze teoretyczne szanse na awans do czwórki. Nie będzie o to łatwo, bo znakomitą formę prezentują ostatnio siatkarze Gedanii, których głogowianom trodno będzie prześcignąć w ligowej tabeli. Pewnie punktuje rywali poznański Inotel, który dzięki potknięciu Morza umocnił się na pozycji lidera tabeli.

Zagrają o awans do I ligi:Inotel Poznań, Morze-Bałtyk Szczecin, AZS Zielona Góra, Energa-Gedania Gdańsk lub Chrobry Głogów

Wyniki 12. kolejki oraz tabela gr. 1 II ligi mężczyzn

W grupie drugiej niespodziewany finisz outsiderów ligi. UKS SMS Łódź gładko pokonał u siebie Karo Strzelce Opolskie, a AZS Opole wywiózł punkt z trudnego terenu w Rząśni. W ważnym meczu decydującym o rozstawienie w fazie play-off Juventur Wałbrzych pokonal 3:2 AZS Politechnikę Śląską Gliwice i wyszedł na pozycję wicelidera. Różnice punktowe w tej grupie w czołówce tabeli są tak niewielkie, że żadna z drużyn nie może być jeszcze pewna awansu do czwórki. O wszystkim zdecydują dwie ostatnie kolejki oraz zaległy mecz Delic-Polu Częstochowa z Rośkiem Syców.

Zagrają o awans do I ligi:

Czarni Rząśnia, Juventur Wałbrzych, AZS Politechnika Śląska, Rosiek Syców lub Delic-Pol Częstochowa

Wyniki 12. kolejki oraz tabela gr. 2 II ligi mężczyzn

SPS Zduńska Wola udowodnił w sobotę w Warce, że jest najlepszym zespołem grupy 3. II ligi mężczyzn. Podopieczni Grzegorza Zawieruchy pokonali wicelidera tabeli w trzech setach i poważnie myślą o powrocie do grona pierwszoligowców. Siatkarze Netu Ostrołęka wygrywając z KPS Wołomin rozwiali już wszelkie wątpliwości, kto zajmie miejsce w pierwszej czwórce tej grupy. Każda z drużyn już wie, o co będzie walczyła w play-off i ostatnie dwie kolejki będą przygotowaniem do najważniejszych spotkań w sezonie oraz walką o rozstawienie w play-off.

Zagrają o awans do I ligi:

SPS Zduńska Wola, WTS Warka, Wilga Garwolin, Net Ostrołęka

Wyniki 16. kolejki oraz tabela gr. 3 II ligi mężczyzn

Czołowe drużyny gr. 4 tym razem solidarnie wygrały swoje mecze. MOS Będzin wygrał w Andrychowie, a Błękitni Ropczyce pokonali u siebie Orkan Nisko. Dość niespodziewanej porażki w Brzesku doznali siatkarze Karpat Krosno i wcale nie jest przesadzone jeszcze, że zakwalifikują się do pierwszej czwórki. Wszelkie wątpliwości rozwiało za to Rafako Racibórz, które po pokonaniu Cukrownika Lublin jest już pewne walki o II ligę.

Zagrają o awans do I ligi:

MKS MOS Będzin, Błękitni Ropczyce, Rafako Racibórz, Karpaty Krosno lub MKS Andrychów lub Okocimski Brzesko

Wyniki 12. kolejki oraz tabela gr. 4 II ligi mężczyzn


Do ogromnej sensacji doszło w grupie 1 II ligi kobiet, gdzie zajmujące wysoką drugą pozycję rezerwy Nafty Gaz Piły zostały rozgromione przez broniący się przed spadkiem do trzeciej ligi Uniwersytet Piast Szczecin. Inny outsider grupy Zawisza Sulechów zdołał urwać seta liderowi z Polic. O ile siatkarki Chemika Police i Nafty Gaz II Piła mogą być pewne miejsca w pierwszej czwórce, takiej pewności nie ma Sokół Mogilno oraz rezerwy akademiczek z Poznania, które już czują oddech na plecach siatkarek z Chodzieży i Budowlanych Toruń.

Zagrają o awans do I ligi:

Chemik Police, Nafta II Piła, Sokół Mogilno lub AZS AWF II Poznań lub CHTPS Chodzież lub Budowlani Toruń

Wyniki 12. kolejki oraz tabela gr. 1 II ligi kobiet

W grupie 2 od zwycięstwa do zwycięstwa kroczy PLKS Pszczyna. W 12 kolejce, podopieczne Pawła Wrzeszcza pokonały rezerwy Gwardii Wrocław. Po raz kolejny zgaszony został Płomień. Tym razem siatkarki z Sosnowca pokonała walcząca o czwartą pozycję z Częstochowianką Częstochowa – rezerwa Dąbrowy Górniczej. Z grupą na pewno pożegnają się młode siatkarki z Wodzisławia Śląskiego, które po odejściu Wilczek i Tomaszewskiej do Pszczyny nie odniosły jeszcze w tym sezonie zwycięstwa. Pewny gry w pierwszej czwórce jest lider tabeli, PLKS Pszczyna, chociaż Płomieniowi Sosnowiec tylko nieprawdopodobny zbieg okoliczności mógłby odebrać miejsce poza czwórką. O pozostałe dwa miejsca będzie się jeszcze toczyła walka w ostnich dwóch kolejkach.

Zagrają o awans do I ligi:

PLKS Pszczyna, Płomień Sosnowiec, Olmpia Jawor lub MMKS II Dąbrowa Górnicza lub Częstochowianka Częstochowa

Wyniki 12. kolejki oraz tabela gr. 2 II ligi kobiet

Pięciu setów potrzebował lider grupy 3 AZS Pronar Białystok na pokonanie ostatnich w grupie akademiczek z Uniwersytetu Warszawskiego. Szanse na wejście do pierwszej czwórki ma nadal AZS Politechnika Radomska Radom, która dzięki zwycięstwu nad AZS AWF Warszawa na dwie kolejki przed zakończeniem rundy zasadniczej ma punkt straty do będących przed nią rezerw Gedanii Gdańsk. O tym, kto zajmie czwartą lokatę okaże się najprawdopodobniej w ostatniej kolejce rundy zasadniczej, kiedy to do Radomia przyjadą siatkarki Gedanii.

Zagrają o awans do I ligi:

AZS Pronar Zeto Białystok, AZS AWF Warszawa, Czarni Węgrów, Energa Gedania II Gdańsk lub AZS Politechnika Radomska

Wyniki 12. kolejki oraz tabela gr. 3 II ligi kobiet

Dość zaskakujący przebieg miały spotkania rozgrywane w tym tygodniu w grupie 4. O ile można było się spodziewać łatwego zwycięstwa Tomasovii nad wyjątkowo słabo spisująca się w tym sezonie Siarką Tarnobrzeg, to dziwi porażka MKS Andrychów z Armaturą Kraków oraz tie-break w Bielsku-Białej, gdzie akademiczki z Opola były o włos od sprawienia ogromnej niespodzianki.

Zagrają o awans do I ligi:

MKS Andrychów, Tomasovia Tomaszów Lub., Armatura Kraków lub Orzeł Kozy lub MKS Bielsko-Biala lub MOSiR Mysłowice lub Siarka Tarnobrzeg

Wyniki 16. kolejki oraz tabela gr. 4 II ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet, II liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-01-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved