Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Przegrywając wygrany mecz

Przegrywając wygrany mecz

Do historii w Polsce przeszły już przegrane mecze przez polskich siatkarzy, którzy często mimo sporej przewagi potrafią zmarnotrawić cały dorobek i zejść z boiska pokonanym. Polscy kibice mają w pamięci ostatnią najbardziej spektakularną porażkę z Belgradu.

Wtedy to podczas finałowego turnieju Ligi Światowej, polska reprezentacja prowadząc w setach 2-0 i 23:17 w III partii nie potrafiła wyjść zwycięską ręką i przegrała mecz 2-3.

W miniony weekend okazało się, że nie tylko nasi siatkarze są w takich porażkach specjalistami. W meczu włoskiej ekstraklasy (Serie A) Acqua Paradiso Gabeca Montichiari – Cimone Modena gospodarze prowadzili w tie- breaku już 14:8, a mimo to zeszli z boiska pokonani. Zespół z Modeny w barwach, którego występuje Dawid Murek nie poddał się i wygrał piątego seta 19:19 i cały mecz 3-2.

Czegoś podobnego nie przypominam sobie– mówi reprezentant Polski, Dawid Murek. – Nawet nasze „wyczyny” w reprezentacji to nic w porównaniu z czymś podobnym. Na takim poziomie chyba nie zdarza się, żeby ze stanu 14:8 odwrócić losy piątego seta. Ciężko ten fakt racjonalnie wytłumaczyć i na pewno ten wynik przejdzie do historii. Mieliśmy w tym meczu wzloty i upadki, ale na szczęście mecz zakończył się w niezwykłych okolicznościach naszym zwycięstwem – zakończył Murek, który w barwach Modeny zagrał cały mecz zdobywając 15 pkt.

Zespół Dawida Murka w Serie A zajmuje czwarte miejsce. Ekipa RPA Caffe Maxim Perugia w której występuje Sebastian Świderski przegrała w niedzielę wyjazdowy mecz z Tonno Callipo Vibo Valentia 2-3. Polak zagrał tylko w pierwszych trzech setach, zdobywając 9 pkt. Zespół z Perugi jest na ósmym, ostatnim premiowanym miejscem w play-off (w Seria A występuje 14 zespołów).

źródło: Super Nowości