Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > Przed finałowymi turniejami w łódzkiej III lidze

Przed finałowymi turniejami w łódzkiej III lidze

Zakończyła się faza zasadnicza łodzkiej III ligi kobiet i mężczyzn. Teraz cztery najlepsze zespoły każdej z lig zagrają w turniejach finałowych. O wejście do II ligi zagrają dwa najlepsze zespoły województwa.

Wśród kobiet na pierwszym miejscu ukończył fazę zasadniczą zespół Jedynki Aleksandrów Łódzki. W drużynie prowadzonej przez Zbigniewa Pilarskiego występuje wiele doświadczonych zawodniczek, mających za sobą grę w I lidze. Wystarczy wspomnieć Edytę Pilarską (Start Łódź), czy też Martę Wankiewicz (Start Łódź, ŁKS). Na trzecim miejscu uplasował się młody i niezwykle perspektywiczny zespół UKS 179 Łóź, prowadzony przez trenera Bogdana Jaszczuka. Gra w nim jedna z najbardziej utalentowanych młodych zawodniczek województwa, Karolina Michalkiewicz. W turniejach finałowych wystąpią również UKS SMS Łódż i Lampogas Łask.

Tabela po fazie zasadniczej

1. Jedynka Aleksandrów Ł. 33 pkt.
2. UKS SMS Łódź      29 pkt.
3. UKS 179 Łódź      26 pkt.
4. Lampogas Łask     17 pkt.

Wśród mężczyzn do turniejów finałowych zakwalifikowały się zespoły spoza Łodzi. Są to Warta Działoszyn, Orzeł Parzęczew, WKS Wieluń oraz… III drużyna mistrza Polski – Skry Bełchatów. Punkty zdobyte w rundzie zasadniczej zostają zachowane.Do rozgrywek ogólnopolskich o wejście do II ligi kwalifikują się dwa najlepsze zespoły z województwa. Istnieje jednak możliwość, że również zespół z trzeciego miejsca będzie miał szansę awansu. Jeśli któreś z wojewówdztw nie będzie w stanie wystawić dwóch zespołów, wówczas pojawia się szansa dla trzeciego zespołu z woj. łódzkiego.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi wojewódzkie

Więcej artykułów z dnia :
2006-01-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved