Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Politechnika pokonała w sparingu mistrza Egiptu

Politechnika pokonała w sparingu mistrza Egiptu

Wózki BT AZS Politechnika Warszawska pokonały mistrza Egiptu Ahly Sporting Club 3:1 (25:20, 25:22, 22:25, 25:21) w sparingowym meczu siatkarzy. Był to ostatni występ egipskiej drużyny w tournee po naszym kraju.

Ahly Sporting Club to wielokrotny Mistrz Egiptu oraz Mistrz Afryki. W drużynie tej gra ośmiu reprezentantów Egiptu. Polscy kibice mogą pamiętać reprezentację Egiptu z Pucharu Wielkich Mistrzów, gdzie m.in. wygrali z Chinami. Należy także przypomnieć, iż Egipt jest tegorocznym rywalem reprezentacji Polski w mistrzostwach świata w Japonii.

Trener stołecznego zespołu Krzysztof Felczak wystawił rezerwowy skład, który nie miał problemu z odniesieniem zwycięstwa. Pierwszy set rozpoczął się wyrównaną grą obu zespołów. Dwa asy serwisowe i kiwka Macieja Oczko pozwoliły Politechnice wyjść na prowadzenie 16:14, którego już nie warszawscy siatkarze nie oddali do końca seta.

Drugi set był bardziej zacięty, wyniki często remisowe, jednak to Politechnika musiała nadrabiać i gonić zespół z Egiptu. Tomasz Drzyzga zaserwował dwa asy (17:14), co pomogło drużynie z Warszawy wygrać drugą partię.

Trzeci set zaczął się od doskonałych zagrywek zespołu Ahly oraz bardzo niedokładnym przyjęciem w zespole Politechniki (1:10). Politechnika próbowała wyrównać wynik, jednak przewaga była zbyt duża i na przerwę techniczą drużyny schodziły z wynikiem 12:16. Dobrą grą wykazał się Paweł Pietkiewicz, który kończył prawie wszystkie ataki. Jednak nie udało się dogonić Ahly i set zakończył się wynikiem 22:25.

W czwartym secie zespół z Egiptu odskakiwał na 1-2 punkty, po czym Politechnika go nadganiała i wyrównywała wynik. Prowadzenie Ahly utrzymywało się do wyniku 17:18, jednak Politechnika po raz pierwszy w tym secie wyszła na prowadzenie (19:18) i już go nie oddała. Set zakończył się wynikiem 25:21, a cały mecz 3:1.

Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Krzysztof Grzesiowski.

Co najmniej o klasę ustępują europejskim zespołom, prezentującym poziom polskich siatkarzy – powiedział drugi trener Wkręt-Metu Domexu AZS-u Częstochowa Stanisław Gościniak, którego AZS Częstochowa pokonał egipcjan przed kilkoma dniami.

Wózki BT Politechnika Warszawska – Ahly Sporting Club 3:1

(25:20; 25:22; 22:25; 25:21)

Politechnika: T. Drzyzga, P. Pietkiewicz, K. Grzesiowski, P. Turiansky, M. Oczko, M. Malicki, A. Dyżakowski (l)

źródło: inf. własna, wp.pl