Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Mroczkowska wraca do gry

Mroczkowska wraca do gry

26-letnia środkowa Katarzyna Mroczkowska wróciła do gry w barwach Gwardii Wrocław po półtorarocznej przerwie spowodowanej poważną kontuzją. Zawodniczka z pewnością wzmocni skład drużyny trenera Błaszczyka.

W sumie odpoczywałam 14-15 miesięcy, przeszłam w tym czasie operację, ale w sobotę w Szczecinie rozegrałam całe spotkanie. I nie było sytuacji, żeby kolano mnie zabolało – opowiada zawodniczka.

O tym, że siatkarka będzie mogła zagrać w Szczecinie, sama zainteresowana dowiedziała się dopiero w czwartek.– Tak, zielone światło dał dr Andrzejewski. Powiedział, że mogę grać, ale sama mam wyczuć, jak długo – mówi Katarzyna Mroczkowska.Debiut po tak długiej przerwie wypadł okazale, a gwardzistki po zaciętym, pięciosetowym spotkaniu pokonały swoje rywalki 2:3. Na szczęście zawodniczka dobrze zniosła trudy tego pojedynku. – Po prostu grałam i tyle. Wiedziałam, że z seta na set może być różnie, ale dałam radę. Psychicznie nie mam żadnej bariery, ale wiadomo, że o nogę muszę jeszcze dbać. Wciąż ją wzmacniam i dwa, trzy razy w tygodniu pojawiam się na rehabilitacji u doktora Czamary– podkreśla.

Katarzynie Mroczkowskiej na razie trudno jest oceniać szanse wrocławskiego zespołu w dalszej części sezonu. – Nie wszystkie zespoły widziałam, a trochę w składach się pozmieniało. Rozegrałam dopiero jeden mecz. Na pewno jednak szybko chcemy uciec ze strefy spadkowej. Możemy to zrobić już w piątek, jeśli pokonamy AZS AWF Poznań. Ten zespół ma swoje problemy. Na razie przede wszystkim muszę się jednak skupić na powrocie do pełnej dyspozycji. Po prostu trzeba robić swoje – wyjaśnia.

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-01-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved