Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Dziewczyny się bawią

Dziewczyny się bawią

Kiedy jej reprezentacyjne koleżanki odbierały Czempiona dla najlepszej drużyny 2005 roku podczas Gali Mistrzów Sportu ona rozgrywała mecz w lidze włoskiej. Teraz Dorota Świeniewicz pojawiła się w Polsce by w barwach Sirio Perugia rozegrać mecz przeciwko Grześkom Kalisz.

Dzisiaj o godzinie 18 w hali w Opatówku siatkarki Grześków Kalisz zmierzą się w ostatniej kolejce Ligi Mistrzyń z Pallavolo Sirio Perugia. Dla Włoszek to mecz o pietruszkę, bo pierwsze miejsce w grupie B drużyna Dori ma już pewne. Już tylko teoretyczne szansę na awans mają kaliszanki, mimo to mecz wzbudza spore zainteresowanie. Drużyna Grześków ma od niedawna nowego trenera, Igora Prielożnego i jego podopieczne z pewnością zrobią wszystko by pokazać się z jak najlepszej strony na tle wymagającego rywala. Dodatkowym smaczkiem będzie wizyta w Polsce Doroty Świeniewicz.

Ten mecz nie ma dla nas właściwie żadnego znaczenia, choć oczywiście postaramy się wygrać. Co innego Grześki – dla nich to prawdopodobnie ostatni mecz w Lidze Mistrzyń i na pewno dziewczyny będą chciały pokazać się z jak najlepszej strony. Słyszałam też, że mają nowego trenera, a to może dodatkowo uskrzydlić. Przecież kaliszanki pewnie wygrały ostatni mecz ligowy, więc pewnie są w dobrej formie – mówi Polka.Na pytanie Przeglądu Sportowego, czy Dorota Świeniewicz będzie łaskawa dla koleżanek z Polski, Polka powiedziała: Proszę nie przesadzać. Będę grała tak jak zawsze.

Natomiast na temat szcześcia polskich klubów w trafianiu na Perugię popularna Dori napomknęła, że: Rzeczywiście rok temu pokonałyśmy Naftę Gaz Piła w Pucharze Konfederacji.

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2006-01-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved