Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Strefowe podsumowanie 11. kolejki PLS

Strefowe podsumowanie 11. kolejki PLS

Po 11. kolejce niepokonaną pozostaje drużyna Skry Bełchatów, która lideruje w tabeli z kompletem punktów. Bełchatowianie pokonali w niedzielę AZS Olsztyn 3:1. Ciekawie było także w Kędzierzynie, gdzie Mostostal wygrał w tie–breaku z Resovią.

11. kolejkę rozpoczęło spotkanie Politechniki Warszawskiej z Jokerem Piła. Pierwszy set padł łupem gości z Piły, jednak potem gracze Dariusza Luksa sprawiali wrażenie jakby stopniowo opadało z nich powietrze. Umieli to wykorzystać podopieczni Krzysztofa Felczaka. W wygranej stołecznej drużynie z pewnością pomogła także wiedza Piotra Szulca, który jeszcze niedawno grał w Jokerze. Dzięki temu Politechnika zwyciężyła w pozostałych trzech setach, a zwycięstwo dało jej awans na 7. pozycję w tabeli. Akademicy wyprzedzili tym samym swoich przeciwników – Jokera Piła, który spadł na miejsce 8.

Politechnika Warszawska – Joker Piła 3:1 (18:25, 25:19, 25:18, 25:23)

Więcej o meczu

Ciekawe spotkanie odbyło się w sobotnie popołudnie w Kędzierzynie-Koźlu. Mostostal Azoty podejmował Resovię Rzeszów. Z przebiegu pierwszych dwóch setów wynikało, że gospodarze łatwo odniosą trzysetowe zwycięstwo. Jednak rzeszowianie zdołali się podnieść i wygrać następne dwie partie, co wniosło ożywienie i emocje do gry. Jednakże w piątym secie zdecydowanie lepsi okazali się kędzierzynianie, wygrywając partię 15:10 i cały mecz 3:2. Taki wynik sprawił, że zespoły te pozostały na swoich miejscach w tabeli, jednak Mostostal wyprzedza Resovię już o 4 punkty, zaś, znajdująca się na 7. pozycji, Politechnika traci zaledwie 1 punkt do rzeszowian.

Mostostal Azoty Kędzierzyn-Koźle – Resovia Rzeszów 3:2 (25:19, 25:19, 19:25, 23:25, 15:10)

Najmniejszych problemów z wygraną nie miał Jastrzębski Węgiel, który podejmował PKE Polską Energię Sosnowiec. W zasadzie tylko na początku pierwszego seta goście próbowali postawić jastrzębianom wyrównane warunki gry. Potem w miarę upływu czasu zawodnicy Ryszarda Boska nabierali coraz szybszego tempa i nie dali szans przeciwnikom na „urwanie” choćby jednego seta. Był to więc niezbyt udany debiut Radosława Panasa na stanowisku I trenera PKE Polskiej Energii. Jednak pomimo tego zwycięstwa Jastrzębski wciąż zajmuje pozycję 4., mając taki sam dorobek punktowy jak AZS Olsztyn i tracąc do AZS Częstochowa cztery punkty.

Jastrzębski Węgiel – PKE PE Sosnowiec 3:0 (25:17, 25:11, 25:14)

Podobnie jak jastrzębianie, problemów z wygraną nie miał zespół AZS Częstochowa. Akademicy spod Jasnej Góry podejmowali beniaminka ligi – Gwardię Wrocław. Goście popełniali wiele niewymuszonych błędów, co było głównym powodem tak znacznej porażki. Dodatkowo z pewnością przeważyło też doświadczenie zawodników Edwarda Skorka. Trzeba jednak przyznać, że grali w tym meczu głównie zmiennicy: Jakub Oczko, Bartosz Gwaryszewski. Z zespole gości postacią wyróżniającą się był Marcin Kocik, natomiast po stronie Gwardii bardzo dobrze zaprezentował się kapitan – Maciej Krupnik. Częstochowianie pozostają na 2. miejscu w tabeli PLS, tracąc do lidera sześć punktów. Natomiast gwardziści zajmują ostatnią lokatę, nie są jednak bez szans na awans w tabeli, gdyż Polska Energia, która jest na miejscu 9. ma taki sam dorobek punktowy.

AZS Częstochowa – Gwardia Wrocław 3:0 (25:17, 25:20, 25:16)

Meczem kończącym 11. kolejkę Polskiej Ligi Siatkówki było spotkanie PZU AZS Olsztyn ze Skrą Bełchatów. Wszyscy zastanawiali się czy, po zmianie trenera, drużynie PZU AZS uda się pokonać Skrę Bełchatów, jedyny zespół bez porażki w tegorocznych rozgrywkach PLS. Jak się okazało sił na zagrożenie Skrze olsztynianom starczyło na dwa pierwsze sety. Potem bełchatowianom poszło już łatwiej, a ostatecznie zwyciężyli 3:1. W zespole Skry świetnie spisywali się Michał Winiarski i Robert Szczerbaniuk, zaś w drużynie gospodarzy bardzo dobrze zagrał Marcin Możdżonek, który wykorzystuje swoją szansę podczas nieobecności Nowaka. Skra Bełchatów pozostaje liderem tabeli PLS z dorobkiem 33. punktów, zaś AZS Olsztyn zajmuje miejsce 3., mając tyle samo punktów co Jastrzębski Węgiel.

PZU AZS Olsztyn – Skra Bełchatów 1:3 (24:26, 25:21, 22:25, 18:25)