Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Siatkarki AZS-u pokonały wicelidera tabeli

Siatkarki AZS-u pokonały wicelidera tabeli

Drużyna AZS-u Politechniki Radomskiej odniosła cenne zwycięstwo nad wiceliderem grupy AZS-em AWF Warszawa, zachowując ciągle szansę na grę w najlepszej czwórce zespołów sezonu zasadniczego, o awans do I ligi.

Akademiczki rozpoczęły mecz, nerwowo oddając szybko inicjatywę rywalkom. W efekcie głównie za sprawą wielu prostych błędów przegrały odsłonę do 16. – Dziewczyny wyraźnie odczuwają presję związaną z grą we własnej hali. Na wyjazdach prezentują się zdecydowanie lepiej – powiedział trener Rafał Skórnicki.

Szkoleniowiec nie tracił wiary w umiejętności swoich podopiecznych. Od drugiej partii gra siatkarek Politechniki faktycznie się poprawiła. Mimo że dosyć często zdarzały się im przestoje i seryjnie traciły wcześniej wypracowaną przewagę, to w sobotnim spotkaniu zdołały zachować więcej zimnej krwi niż rywalki. Tak było m.in. w trzeciej partii. Prowadziły już 21:17. Potem pozwoliły warszawiankom doprowadzić do remisu po 21, by po małym horrorze wygrać ostatecznie partię do 23.Decydującym o zwycięstwie elementem gry podopiecznych trenera Skórnickiego był blok. W każdym kolejnym secie na ich konto dopisywano cenne oczka, a szczególny w tym udział miała doświadczona Aneta Majkusiak. Politechnika zdobyła blokiem 15 punktów, w tym sześć – w czwartej partii.

AZS Politechnika Radomska – AZS AWF Warszawa 3:1 (16:25, 25:20, 25:23, 25:19)

AZS Politechnika: Dobosz, A. Majkusiak, Lachowska, K. Jaroszek, J. Majkusiak, I. Jaroszek, Kiraga (libero).

Zobacz również:

Wyniki 12 kolejki gr.3 II ligi kobiet

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-01-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved