Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Stanisław Gościniak: Byliśmy czujni i skoncentrowani

fot. archiwum

Bardzo dobrze grający Marcin Kocik, zapewnił zdecydowane zwycięstwo częstochowianom w meczu z Gwardią. Swój wkład do wygranej wnieśli także rezerwowi zawodnicy drużyny AZS-u. O spotkaniu mówi trener Gościniak.

Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa, jak na wicelidera Polskiej Ligi Siatkówki przystało, pewnie pokonał 3:0 jeden z najsłabszych zespołów Gwardię Wrocław.

 

Nasi zawodnicy podeszli do meczu czujni oraz skoncentrowani i chwała im za to – powiedział II trener zespołu gospodarzy Stanisław GościniakW pierwszym secie mieliśmy ogromną przewagę i po tym okresie gry goście jakby przestali wierzyć w możliwość odniesienia zwycięstwa . 

Dla częstochowskich trenerów mecz z Gwardią był też znakomitą okazją sprawdzenia graczy rezerwowych i skorzystali z tego.

 

We wtorek Wkręt-Met Domex pokonał w sparingu mistrza Egiptu Ahly Sporting Club 3:1. Reprezentacja tego kraju będzie rywalem Polski w fazie grupowej mistrzostw świata.

 

Na pewno nie są to już siatkarscy kelnerzy – powiedział II trener Wkręt-Metu. – To nie te czasy, gdy mieliśmy w świecie słabeuszy. Egipcjanie, wśród których było z ośmiu reprezentantów kraju, są dobrze wyszkoleni technicznie, potrafią mocno zaserwować. Nie ma natomiast wśród nich siatkarzy o jakichś olśniewających warunkach fizycznych. Na pewno Egipt ustępuje o klasę drużynom z Europy prezentującym poziom Polski .

 

We wtorek w hali przy Obozowej Ahly Sporting Club zagra z Wózkami BT AZS-em Politechniką Warszawską (18.30). Swój pobyt zapowiedział II trener kadry Alojzy Świderek , dla którego będzie to znakomita okazja zobaczenia w akcji rywali z MŚ.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2006-01-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved