Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Czarna passa sulechowianek

Czarna passa sulechowianek

Znowu zła postawa zawodniczek sulechowskiego Zawiszy, które przegrały już czwarte spotkanie z rzędu. Na dwie kolejki przed końcem fazy zasadniczej, sulechowianki zajmują ostatnią pozycję w tabeli 1. grupy II ligi kobiet, z dorobkiem zaledwie 9 punktów.

Mecz pomiędzy Zawisza Sulechów a Chemikiem Police od początku miał jednego faworyta, którym była drużyna przyjezdnych, która nie doznała jeszcze w tym sezonie porażki.

Set pierwszy poza początkowymi emocjami związanym z wyrównaną grą obu drużyn nie podsycił jednak atmosfery w sulechowskiej hali sportowej. Zawiszanki pomimo dobrego startu nie umiały przeciwstawić się bardzo szybkiej i dokładnej grze przeciwniczek, które przygniatały je dobrymi zagrywkami oraz mocnymi atakami. Ostatecznie po asie serwisowym zawodniczki Chemika Police set zakończył się stanem 15:25.

Kolejna odsłona zaczęła się od podobnej gry obu drużyn, zawiszanki początkowo nie potrafiły znaleźć recepty na zdecydowanie lepszą drużynę Chemika. Lecz gdy w kibicach było widać uciekającą nadzieja na zwycięstwo choćby w secie, coś się zmieniło. Miejscowe zaczęły lepiej zagrywać, a ataki Marty Daleckiej, Eckert, Serwy oraz Anny Moszyńskiej wpadały w pole przeciwnika. Set po ciężkiej walce w środku seta zakończył się zdecydowaną przewagą sulechowianek 25:19.

Trzeci set był niemal idealną symetrią dla poprzedniego. Lecz tym razem to Zawisza nie wykorzystując przewagi nad przeciwnikiem tracąc początkową przewagę pozwoliła Chemikowi odskoczyć i zakończyć seta w szybki sposób stanem 17:25.

Przez większość czwartej partii sulechowscy kibice przeżywali bardzo miłe chwile, gdyż można było się spodziewać, że zawiszanki doprowadzą do tie-breaka. Lecz znów okazało się, która drużyna jest lepiej przygotowana do tego spotkania i pomimo walecznej gry oraz wielkiego pragnienia wygranej miejscowe zawodniczki musiały schodzić z parkietu pokonane po przegranej 22:25.

W przyszłym tygodniu Zawisza Sulechów wyrusza w podróż do Szczecina i jeśli przegra nie będzie już miała szans na opuszczenie ostatniego miejsca w tabeli.

Zawisza Sulechów – Chemik Police 1:3 (15:25, 25:19, 17:25, 22:25)

Składy drużyn:

Zawisza: Chłopecka, Dalecka, Eckert, Gruchot, Kozłowska, Muszyńska, Niemira, Niezgoda, Sobczak, Tałaj, Zegartowicz. Trener: Paweł Gorzelny.