Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Budowlani Toruń – AZS AWF II Poznań 3:0

Budowlani Toruń – AZS AWF II Poznań 3:0

Mecz pomiędzy Budowlanymi Toruń a rezerwami AZS AWF Poznań miał bardzo jednostronny przebieg. Zespół toruński zagrał w sobotę bardzo dobrze. Trudna zagrywka i wyjątkowo dobrze działajacy blok oraz wykorzystywanie kontrataków spowodowało że mecz trwał tylko 59 minut.

Małym usprawiedliwieniem gosci był brak rozgrywającej Judyty Szulc, jednak przy dużych problemach z odbiorem zagrywki chyba nie zmieniłoby to zbytnio obrazu gry.

Pierwszy set zaczął się od wyrównanej walki obu zespołów. Kilka błędów gospodyń w odbiorze i niedokładne rozegranie spowodowało prowadzenie gości 8:11. W tym momencie „zaskoczył” blok. Kolejne 4 piłki zablokowane przez Natalię Sikorską, kontry Magdaleny Makowskiej i silne zagrywki ponownie Natalii Sikorskiej i set ku radości licznie zgromadzonej widowni dla Budowlanych 25:13.

Drugi set to dalsza dobra gra torunianek. Na tablicy rośnie ich przewaga. Jest 8:3, 11:4, 14:5, 18:7 i 21:9 Bardzo dobrze w ataku i zagrywką grają Marta Laskowska i Marta Januszewska. Troche rozkojarzone wysokim prowadzeniem Budowlane chwilowo oddaja inicjatywe poznaniankom. Kilka dobrych ataków Anny Dybizbańskiej zmniejsza różnicę punktów, ale i tak set kończy się wynikiem 25:15.

Trzeci set dobrze zaczynają poznanianki. Mocne zagrywki Anny Dybizbańskiej i AZS prowadzi 6:2. Potem jednak wszystko wraca do normy i gospodynie seriami zaczynaja zdobywać punkty. Jest 5:6, 9:7, 11:8, 16:10, 21:12, głównie po asach serwisowych Marty Januszewskiej(2x), Magdaleny Makowskiej(2x) i Karoliny Filipowicz(3x). W końcówce meczu tempo trochę spadło. Rozluźnione torunianki kontrolowały jednak grę i wygrały seta 25:19.

W zespole toruńskim wszystkie zawodniczki zagrały dziś bardzo dobrze. Torunianki aż 17pkt zdobyły zagrywką, 12pkt blokiem a 18pkt po błędach poznanianek. Szczególne wyróżnienie należy się Natalii Sikorskiej, która zastąpiła kontuzjowaną Patrycję Kowalską. Jej grę blokiem oraz silne zagrywki kibice nagradzali wielkimi brawami. Natomiast zespół poznański rozczarował.Problemy z odbiorem zagrywki i rozegraniem a także duzo zepsutych własnych zagrywek spowodowało,że był to najkrótszy mecz w Toruniu w tegorocznych rozgrywkach.

TKS-T Budowlani Toruń – AZS AWF II Poznań 3:0 (25:13, 25:15, 25:19)

Składy drużyn:

Budowlani: Kowalska M, Dobrzańska M, Sikorska N, Januszewska M, Makowska M, Laskowska M, Szczygielska A(libero) oraz Filipowicz K.

AZS: Gałązka M, Dybizbańska A, Fidos I, Ryszka K, Salamon M, Grzybulska Z, Narożna N(libero) oraz Kiercul M