Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bezkonkurencyjna Skra

Bezkonkurencyjna Skra

Po raz kolejny mistrz Polski, BOT Skra Bełchatów udowadnia, że w PLS nie ma sobie równych. Podopieczni szkoleniowca Ireneusza Mazura bez straty punktu rozprawili się z PZU AZS Olsztyn, wygrywając w czterech setach.

Już początek pierwszego seta zapowiadał trudny i zacięty mecz. Olsztynianie chcieli zrewanżować się za porażkę w Bełchatowie, a goście nadal pozostać niepokonaną drużyną w lidze. Błąd Piotra Gruszki rozpoczął złą passę AZS-u. Goście prowadzili 2-3 punktami, a na przerwę techniczną zawodnicy zeszli przy stanie 8:6 dla bełchatowian. Dalsza część seta to walka punkt za punkt. W olsztyńskiej drużynie z dobrej strony pokazał się Marcin Możdżonek , który zastępował kontuzjowanego Marcina Nowaka zdobywając w tej partii 5 punktów. Po stronie gości błyszczeli ataku Michał Winiarski i Krzysztof Stelmach . Druga przerwa techniczna nastąpiła po udanym bloku akademików na Wnuku (16:15). Końcówka seta należała do nerwowych – dobre ataki i zagrywki (m.in. as Mariusza Wlazłego) oraz niesamowite obrony po obydwu stronach siatki urozmaiciły set i dostarczyły wielu emocji wszystkim kibicom. O determinacji zespołów świadczy wynik pierwszej partii – 26: 24 dla bełchatowian.

Druga odsłona meczu ponownie nie rozpoczęła się dobrze dla olsztynian – atak Michała Bąkiewicza w antenkę. Jednak już po paru chwilach na tablicach ukazał się pierwszy remis tego seta 2:2 dzięki Pawłowi Papke. Po paru piłkach olsztyńscy kibice popadli w euforię, dzięki poczynaniom swych ulubieńców – asem serwisowym popisał się Michał Bąkiewicz oraz Mark Siebeck , który zmienił Piotra Gruszkę , wspomagani bardzo dobrą grą swoich kolegów na obronie i w bloku doprowadzili do stanu 10:6. Radość kibiców była tym większa, gdy bełchatowianie zaczęli popełniać błędy i na tablicach pojawił się wynik 14:10 dla gospodarzy. Trener gości, Ireneusz Mazur próbował ratować sytuację, jednak to akademicy zeszli na drugą przerwę techniczną z 2 punktową przewagą (16:14). Dalsza część seta przebiegała pod dyktando olsztynian, którzy prowadzili 4-5 punktami (22:17, 24:19). Mimo wielu prób – kiwka Macieja Dobrowolskiego , czy też 3 punkty zdobyte po serwisach Michała Winiarskiego , drugą partię wygrali gospodarze 25:21.

Trzeci set od początku należał do bełchatowian, którzy „odjechali” olsztynianom na 4 „oczka”. Goście kontrolowali tę odsłonę i cały czas utrzymywali kilkupunktowe prowadzenie. Na nic zdały się dobre ataki Pawał Papke, czy as Piotra Gruszki. Gospodarze zaczęli popełniać błędy w ataku – m.in. daleki aut Marka Siebecka, którego później zmienił Miachał Ruciak . Od drugiej przerwy technicznej (16:11) akademicy zaczęli gonić swoich przeciwników (16:13). Jednak coraz lepiej grający podopieczni trenera Mazura, nie pozwolili na odrobienie strat przez gospodarzy. Po olsztyńskiej stronie siatki pokazał się Piotr Lipieński, który zmienił Pawła Zagumnego. Zmiana ta na niewiele się zdała, gdyż to goście prowadzili 3 punktami (19:16). Bełchatowianie bez większych problemów (atak w taśmę Roberta Szczerbaniuka i przełożenie rąk Andrzeja Stelmacha) zakończyli trzeciego seta dzięki asowi Mariusza Wlazłego – 25:22.

Początki ostatniej odsłony meczu wskazywały, iż będzie ona równie zacięta jak trzy poprzednie.. Nie zabrakło błędów ani pięknych akcji po obydwu stronach siatki. Mylili się zarówno Mark Siebeck , jak i Robert Szczerbaniuk . Po raz kolejny z dobrej strony pokazał się Marcin Możdżonek i Paweł Papke , a po drugiej stronie siatki Krzysztof Stelmach , Mariusz Wlazły i Michał Winiarski . Jednak pierwsza przerwa techniczna ( 8:4 dla Skry) już wskazywała zwycięzcę tego spotkania. Z czasem przewaga przyjezdnych była coraz bardziej widoczna- druga przerwa techniczna 16:9 dla bełchatowian. Olsztynianie dopingowani przez swoich kibiców zdołali się zmobilizować i walczyli do końca, doprowadzając do stanu 17:22 . Goście zdobyli 23 punk dzięki blokowi na Pawle Papke, który był przysłowiowym gwoździem do trumny. Set zakończył się wynikiem 25:18.

PZU AZS Olsztyn – BOT Skra Bełchatów 1:3 (24:26, 25:21, 22:25, 18:25)

PZU AZS: Zagumny, Papke, Grzyb, Możdżonek, Gruszka, Bąkiewicz, Kuciński (l) oraz Ruciak, Siebeck, Lipiński, Czarnowski

BOT Skra: A. Stelmach, Wlazły, Wnuk, Szczerbaniuk, K. Stelmach, Winiarski, Ignaczak (l) oraz P. Maciejewicz, Kiktiew