Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Tomasz Tomczyk: Mamy nadzieję, że zostaniemy w ósemce

Tomasz Tomczyk: Mamy nadzieję, że zostaniemy w ósemce

fot. archiwum

Tomasz Tomczyk należy do najmłodszych zawodników PKE Polskiej Energii Sosnowiec, jednak ma już na koncie wielki sukces - złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów. Oto co powiedział dla Strefy Siatkówki po meczu z Jastrzębskim Węglem.

Justyna Kuc: W poprzedniej kolejce Jastrzębie przegrało na wyjeździe 1:3 z Resovią Rzeszów. Czy ten wynik miał na Was pozytywny wpływ przed tym spotkaniem, podniósł Was psychicznie?

 

Tomasz Tomczyk: Na pewno. Byliśmy inaczej nastawieni do tego meczu niż do tych wszystkich poprzednich. Trener odpowiednio nas nastawił, ale jak było widać Jastrzębie było bardziej zmobilizowane niż w zeszłym tygodniu w meczu z Resovią, po tej dotkliwej przegranej, zmobilizowali się co widać po wyniku. 

J.K.: Tak więc co się stało w tym spotkaniu, że gra Wam się aż tak nie układała?

 

T.T.: Wydaje mi się, że dzisiaj głównie zawiodło przyjęcie, jednak Jastrzębie na własnej sali jest szczególnie groźne w polu zagrywki, co było widać. Dlatego myślę, że głównym naszym problemem było właśnie przyjęcie.

 

J.K.: Co Twoim zdaniem musicie jeszcze poprawić w Waszej grze, by wygrać w spotkaniach z takimi zespołami jak Wrocław, Kędzierzyn czy Piła?

 

T.T.: Myślę, że jeśli poprawimy przyjęcie, ustabilizujemy troszkę rozegranie to powinno być dobrze. Nastawienie i atmosfera w zespole są dobre, także myślę, że gdy poprawimy te dwa elementy nie powinno być źle.

 

J.K.: Wracając do spraw klubowych. Czy widzisz jakieś rezultaty w Waszej grze wynikające ze zmiany na stanowisku trenerskim?

 

T.T.: Na pewno jesteśmy inaczej nastawieni do meczów. Podchodzimy do meczów luźniej, nic na siłę także co ugramy to nasze, a jak się nie uda no to trudno.

 

J.K.: Wierzysz w to, że jesteście w stanie utrzymać się w PLS?

 

T.T.: Wszyscy nadal wierzymy. Zobaczymy co będzie po następnych meczach, jeśli ugramy troszkę punktów teraz z Mostostalem, z Piłą, z Gwardią to wszystko jest przed nami, a jeśli nie to będziemy walczyć w barażach. Ale wszyscy mają nadzieję, że jeszcze zostaniemy w ósemce.

 

J.K.: W takim razie dziękując za wywiad życzę jak najlepszych wyników.

 

T.T.: Dziękuje bardzo.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2006-01-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved