Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Tie-break w Kędzierzynie-Koźlu

Tie-break w Kędzierzynie-Koźlu

Pięciosetowe spotkanie obejrzeli kibice zgromadzeni w kędzierzyńskiej hali. Miejscowa drużyna Mostostalu pokonała po zaciętej, pięciosetowej walce Resovię Rzeszów. O wygranej decydowały poszczególne akcje w setach.

Pojedynek na szczycie środka tabeli, takim tytułem można było określić spotkanie Mostostalu z Resovią. Gospodarze zajmują bowiem piątą a ich dzisiejszy rywal szóstą lokatę w rozgrywkach PLS. Kędzierzynianie wzięli odwet za pięciosetową porażkę w pierwszej rundzie i w takim samym stosunku triumfowali u siebie.

O tym, że oba zespoły dysponują zbliżonym potencjałem, pokazały pierwsze piłki meczu. Zacięta walka w każdym elemencie gry sprawiła, że do pierwszej przerwy technicznej żadnej z drużyn nie udało się uzyskać wyraźnej przewagi. Dopiero od stanu po 10 miejscowi "odskoczyli" rywalom na cztery oczka. Wywalczonej przewagi kędzierzynianie nie oddali już do końca odsłony.

Druga partia była niemalże kopią poprzedniej. Znów po wyrównanym początku, Mostostal zdobył przewagę kilku punktów i ponownie zwyciężył do 19. Dwa wygrane sety uśpiły gospodarzy, co natychmiast wykorzystał zespół rzeszowski, wychodząc na kilku punktowe prowadzenie. Kędzierzynianie nie obudzili się już w tej odsłonie, co sprawiło, że Resovia wygrała 25:19.

Odsłona czwarta okazała się najbardziej wyrównana. Za każdym razem gdy jedna lub druga drużyna uzyskiwała przewagę, to już w następnych akcjach ją trwoniła. Sprawiło to, że kibice byli świadkami emocjonującej końcówki. W niej więcej zimnej krwi zachowali przyjezdni, dzięki czemu zwyciężyli na przewagi do 24, wyrównując tym samym stan meczu.

O wszystkim zatem rozstrzygał tie-break. Od początku szala zwycięstwa przechylała się z jednej na drugą stronę. Resovia jako pierwsza zdobyła ósmy punkt i schodziła na zmianę stron z jednopunktowym prowadzeniem. Niestety dla gości kolejne piłki należały do Mostostalu. Kędzierzyn zdobył cztery kolejne oczka z rzędu i przesądził o losach spotkania. Ostatecznie piąty set gospodarze wygrali 15:10.

Już przed samym spotkaniem najczęściej "typowanym" wynikiem było zwycięstwo jednej z drużyn w tie-breaku. Tym razem lepszy okazał się zespół z Opolszczyzny, który za sprawą zdobytych dwóch punktów w zasadzie zapewnił sobie piątą pozycję w tabeli po rundzie zasadniczej. Punkt zdobyty przez zawodników Resovii daje im spokojne utrzymanie w gronie ośmiu czołowych drużyn.

Mostostal Kędzierzyn-Koźle – Resovia Rzeszów 3:2 (25:19, 25:19, 19:25, 23:25, 15:10)

Składy zespołów :

Mostostal : Zapletal, Vartovnik, Domonik, Kmet, Sopko, Gromadowski, Serafin (libero), M. Kozłowski, Kurek, Olejniczak, Musielak, Januszkiewicz

Resovia : T. Kozłowski, Pieczonka, Kamuda, Kaczmarek, Perłowski, Łuka, Kubica (libero), Zieliński, Szczygieł, Pilarz, Gradowski