Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kolejne trzy punkty dla AZS Częstochowa

Kolejne trzy punkty dla AZS Częstochowa

Wkręt-met Domex AZS Częstochowa odniósł kolejne łatwe zwycięstwo w rozgrywkach Polskiej Ligi Siatkówki. Tym razem akademicy z Częstochowy pokonali po nie trwającym długo, trzysetowym pojedynku Gwardię Wrocław .

Mecz jak można było się spodziewać nie przyniósł większych emocji. Akademicy bez problemów odprawili ostatni zespół PLS.

Już pierwszy set pokazał, że gospodarze są drużyną lepszą przynajmniej o klasę. Wrocławianie popełniali wiele prostych, nie wymuszonych błędów co miało odzwierciedlenie na tablicy wyników. Na drugą przerwę techniczną zawodnicy schodzili przy stanie 17:8. Na skrzydłach rządzili Billings i Kocik, którzy nie mieli problemów z wykańczaniem piłek dokładnie podawanych przez Woickiego. Seta zakończył atakiem z drugiej linii Marcin Kocik , który kolejny raz wyszedł w podstawowej szóstce.

Druga partia rozpoczęła się od długiej i efektownej wymiany, która zwiastować mogła ciekawe widowisko jednak Pavel Chudik posłał piłkę w siatkę co dało prowadzenie w secie częstochowianom, którzy nie oddali go już do końca. Gospodarze kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku nie pozwalając zbliżyć się rywalom na więcej niż dwa punkty. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 25:20.

Set trzeci, jak się później okazało ostatni miał taki sam przebieg jak dwie pierwsze partie. Trener Skorek od początku wpuścił na boisko Davida McKenziego , Jakuba Oczkę i Bartosza Gawryszewskiego . Goście przy stanie 3:4 obieli pierwsze prowadzenie w meczu. Był to jednak koniec wyrównanej gry w tym secie. Akademicy grali pewnie, bezlitośnie wykorzystywali błędy rywali, dzięki czemu powiększali swoje prowadzenie. Mecz podobnie jak partię pierwszą zakończył Marcin Kocik, tym razem posłał asa na stronę wrocławian. Set trzeci zakończył się wynikiem 25:16.

W drużynie gości na wyróżnienie zasłużyła gra Macieja Krupnika , który jak przystało na kapitana walczył z całych sił, popisując się kilkoma efektownymi atakami. Wśród gospodarzy najjaśniej świecił Marcin Kocik. Za tydzień Wkręt-met AZS Częstochowa czeka pierwszy prawdziwy sprawdzian w tym roku, akademików podejmie mistrz Polski BOT Skra Bełchatów. Gwardia natomiast we własnej hali grać będzie z Jastrzębskim węglem.

Wkręt-met AZS Częstochowa – Gwardia Wrocław 3:0 (25:17, 25:20, 25:16)