Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Wyjazdowe spotkania białostoczanek w II lidze

Wyjazdowe spotkania białostoczanek w II lidze

Patrycja Klekotka, siatkarka Pronaru Zeto Białystok, przeszła w czwartek zabieg rekonstrukcji wiązadeł w kolanie. Jej koleżanki natomiast zmierzą się dziś na wyjeździe z AZS-em UW Warszawa. Energa Gedania II podejmować będzie drużynę WSAP-u Białystok.

Patrycja Klekotka do treningów powinna powrócić w następnym sezonie – mówi Wojciech Piotrowski, menedżer Pronaru. – Rehabilitacja u każdego przebiega inaczej, ale pocieszające jest to, że cały zabieg przebiegł zgodnie z planem.

Mimo braku 19-letniej siatkarki, inny wynik w Warszawie niż szybkie i łatwe zwycięstwo 3:0 białostoczanek, będzie ogromną sensacją. Zajmują pierwsze miejsce w tabeli, a ich dzisiejszy przeciwnik okupuje ostatnią pozycję. Na swoim koncie nie ma nawet punktu, może pochwalić się tylko sześcioma wygranymi setami w dziesięciu spotkaniach. Poza tym siatkarki Pronaru będą chciały zrehabilitować się za nie najlepszą postawę w ostatnim meczu. Chociaż wygrały z Politechnika Radomską, ich gra pozostawiała wiele do życzenia.Zgadza się, że nie było najlepiej, ale trzeba zauważyć, że nawet przy słabszej postawie odnieśliśmy zwycięstwo – mówi Czesław Tobolski, trener Pronaru. – Zespół to nie jest komputer i może zdarzyć się słabszy występ.

Trudniejsze zadanie czeka zawodniczki WSAP-u, które zmierzą się z rezerwami Energi Gedanii Gdańsk. Niestety, po raz kolejny zespół Artura Sakowicza zagra w osłabieniu. Annę Szulborską zatrzymała w Białymstoku choroba, a Aleksandrę Olesiuk – sesja na studiach. W kadrze jest już natomiast Katarzyna Piwko, która nie wystąpiła w ostatnim meczu.

W pierwszym pojedynku przegraliśmy 2:3, a teraz postaramy się ten wynik przynajmniej odwrócić – deklaruje szkoleniowiec. – Jeżeli zagramy dobrze w przyjęciu, jest szansa. Z drugiej strony dużo zależy czy rywalki wzmocnią siatkarki z drużyny występującej w pierwszej lidze.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-01-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved