Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > SMS PZPS II Sosnowiec – MOSiR Elektromet Mysłowice 2:3

SMS PZPS II Sosnowiec – MOSiR Elektromet Mysłowice 2:3

Wczoraj awansem, w 4. grupie II ligi kobiet, odbył się w Sosnowcu mecz pomiędzy SMS-em PZPS II Sosnowiec i MOSiR-em Elektromet Mysłowice. Gospodynie, po nierównej grze, przegrały 2:3. Po tym meczu MOSiR zajmuje 6, a SMS 8. miejsce w tabeli.

Spotkanie zaczęło się nerwowo, od zepsucia trzech zagrywek przez SMS. Młody zespół z Sosnowca potrafił jednak uporządkować grę i odpowiedział dobrym przyjęciem na zagrywkę mysłowiczanek. Przewaga MOSiR-u utrzymywała się przez większą część seta – po serii błędów w polu, sosnowiczanki wyszły na prowadzenie 16:14. Gdy po okresie dobrej gry przyjezdne doprowadziły do remisu 19:19, trener SMS-u poprosił o czas. Po powrocie do gry zawodniczka MOSiR-u zepsuła zagrywkę, a po dalszych błędach w przyjęciu, set padł łupem sosnowiczanek – 22:25.

Drugi set zaczął się serią fatalnych błędów w przyjęciu mysłowiczanek, które cały czas wysoko przegrywały – 3:12!, 7:14, 8:17. Ożywienie wprowadziła tylko Magda Olszówka, która w końcówce seta weszła na zagrywkę, gdy jej zespół przegrywał 15:24, a zepsuła zagrywkę przy stanie 19:24. Set dla SMS-u 25:19.

Początek trzeciej partii, to przełamanie się MOSiR-u, który prowadził już 5:0. Ponownie o czas prosi trener SMS-u, a Magda Glik psuje zagrywkę po wznowieniu gry. Po chwili następuje zmiana na rozegraniu w drużynie gości – za Magdę Glik wchodzi Żaneta Płomińska. W końcówce dobrze zagrała Marta Kołodziej – pokazując kilka ciekawych ataków. Zakończyła tę partię asem serwisowym Joanna Hyla – 25:16 dla MOSiR-u.

W czwartym secie od początku wychodzi Żaneta Płomińska jako rozgrywająca, której już w trzecim secie udało się ożywić poczynania mysłowiczanek. Natomiast z drugiej strony siatki, coraz widoczniej z sosnowiczanek uchodzi powietrze. Przewagę od początku wypracowuje MOSiR – 5:2, 11:8. Co prawda, gospodynie wykorzystując chwilę dekoncentracji gości, doprowadzają do remisu 16:16, ale w porę przebudzony MOSiR szybko odskakuje na 21:16, dzięki dobrej zagrywce młodej Magdaleny Olszówki i dobrej grze na siatce Hyli i Baran. Seta kończy Magda Glik na zagrywce – 25:17 dla gości i tie-break.

Przed ostatnią partią widać było że młode i mało jeszcze doświadczone dziewczyny z Sosnowca będą miały problem z powrotem do gry. Potwierdziły to szybko wydarzenia na parkiecie. Płomińska i Hyla zdobywały na zagrywce punkty całymi seriami – 15:5 dla gości i 3:2 w całym meczu.

Cieszy nas zwycięstwo, ale styl i nerwówka już nie. Jest to ósmy mecz 5-setowy w tym sezonie na czternaście spotkań – widać po tym brak stabilności naszej formy. Dobrze, że ożywienie na boisku wniosła Płomińska, a z drugiej strony, co mecz gra inna rozgrywająca – co nie jest dla zespołu dobre. Magda Olszówka, poza przestojem w pierwszym secie, pokazała, że można na niej opierać grę. Gorzej niestety zagrał środek siatki, ale przyzwoicie Marta Kołodziej. Mam nadzieje, że do play-off ustabilizujemy się – powiedział po meczu trener MOSiR-u, Sebastian Michalak.

(25:22, 25:19, 16:25, 17:25, 5:15)

Składy zespołów

SMS PZPS II Sosnowiec: Wawrzyniak K., Wawrzyniak M., Martałek, Lisiecka, Kuźniar, Pelc, Sekutowska, Łoboda, Fifielska, Runiewicz, Cupisz, Eska (libero)

MOSiR Elektromet Mysłowice: Kołodziej, Glik, Hyla, Olszówka, Baran, Bubak (libero), Płomińska, Graca, Nędza, Bojdak, Ciechnowska, Knapik

źródło: inf. własna, mws.pl